В Україні штучно створена катастрофічна проблема - ексголова СБУ про коронавірус

Ігор Смешко пояснив дефіцит кисню в лікарнях для пацієнтів з COVID-19

В Україні штучно створена катастрофічна проблема - ексголова СБУ про коронавірус

В Україні в умовах епідемії коронавірусу створена штучна проблема нестачі кисню для лікарень.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" ексголова Служби безпеки України Ігор Смешко.

"Катастрофічною є проблема кисню. Проблема штучна. Майже в сім разів ціна на кисень збільшилася. Хтось знає, що в нас в 1991 році у військовій частині в Білій Церкві були два мобільних заводи з виробництва медичного кисню? Стратегічний запас Збройних сил - один залізничний, другий автомобільний. Залізничний міг повністю забезпечити потребу Києва та області при пандемії, міг бути перекинутий залізничним транспортом у будь-яку точку країни. Я з жахом дізнався, підозрював і раніше, що його продали одній з країн за ціною, закладеною Кабінетом міністрів, яку ми зараз витрачаємо на місяць на купівлю кисню. Це шалені гроші, близько 150 млн гривень", - заявив він.

Читайте також: У Черкасах жінка через коронавірус народила на вулиці: чоловік розповів подробиці

Популярні відео

Смешко зазначив, що "в кожній авіаційній частині є також компресорні станції для виробництва кисню, на кожному танкоремонтному заводі є такі станції".

"І штучно поширюється, що це немедичний кисень. Це неправда, але на цьому зараз заробляють, з держбюджету йдуть кошти, які в сім разів перевищують ціну", - підкреслив ексголова СБУ.

Читайте також: Коронавірусний скандал у Миколаєві: сім'ї померлої лікарки відмовили в компенсації

Нагадаємо, в Жовкві на Львівщині в реанімації місцевої лікарні померли двоє людей на штучній вентиляції легень, коли в установі зникла електроенергія. За даними поліції, в лікарні було два електричних генератори на випадок аварійного відключення світла, але того дня їх не використовували. 

Джерело Україна 24 Теги