Локдаун з 23 грудня: Степанов розповів, чи буде посилення карантину

Міністр охорони здоров'я розповів, коли МОЗ рекомендуватиме уряду ввести локдаун

Локдаун з 23 грудня: Степанов розповів, чи буде посилення карантину

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов негативно відповів на запитання, чи відповідає дійсності інформація про те, що погоджено впровадження тотального карантину з 23 грудня до 15 січня.

"Ні, не відповідає. У нас є чіткі критерії, чому ми вводимо ті чи інші обмеження, і там є чітка логіка. У нас був адаптивний карантин, ми його ввели влітку, і він у нас діяв до 9 листопада. Це зрозуміле рішення, я був одним з авторів, коли в залежності від ситуації в регіонах є певні обмеження.

Але з одним "але". Дуже важливо, щоб ці обмеження виконувалися з початку до кінця. Ми пам'ятаємо, що було багато порушень. І він спрацював, але недостатньо ефективно, як ми розраховували", — сказав він.

Читайте також: "Нам вигідний кожен день": Давид Арахамія про карантин вихідного дня і локдаун

Степанов пояснив, що є основним чинником посилення карантинних заходів.

"Тепер стосовно наступних показників, у зв'язку з чим ми будемо пропонувати уряду ввести жорсткий карантин. Це все підпорядковано одному показнику — навантаженню на нашу медичну систему. Це здатність системи надати допомогу всім без винятку. Зараз у нас по країні неоднорідна ситуація. Є регіони, де більше навантаження, є де менше. Але все одно є певне зростання по всій території країни. Додаються ліжка, кисень, ця робота триває, але впровадження будь-якого жорсткого карантину на всій території буде виходити з цих медичних показників — навантаження на систему", — сказав він.

Читайте також: Епідемія коронавірусу в Україні: лікар назвав тривожну особливість

Міністр назвав цифру, яких показників може досягти захворюваність на коронавірус за грудень.

"Від 25 до 35 тисяч хворих на добу може дати зростання кількості госпіталізованих, і ми будемо мати підстави запропонувати введення жорсткого карантину. Якщо дивитися на прогнози, у нас така кількість мала бути 1 грудня, але її не було. Ми бачимо, що таке зростання може бути впродовж грудня", — сказав Степанов.

Нагадаємо, ЗМІ публікували різні варіанти дат введення локдауну в Україні, одна з версій була про період з 23 грудня до 15 січня.

Раніше нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький розповів, які карантинні заходи необхідно ввести для успішної боротьби з епідемією коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги