Люди померли через халатність - експерт про трагедію в лікарні на Львівщині

У сотнях українських лікарень відсутнє запасне електропостачання

Люди померли через халатність - експерт про трагедію в лікарні на Львівщині

У Жовкві на Львівщині смерть двох пацієнтів у місцевій лікарні через відсутність електроенергії стала наслідком недбальства. Керівництво лікарні має нести відповідальність за технічний стан установи.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" адвокат Максим Баришніков.

"Законодавство передбачає, що такої ситуації не може бути в принципі. Під час будівництва й експлуатації закладів охорони здоров'я повинні бути виконані ДБН (Державні будівельні норми). Вони є в редакції 2001 і 2019 років. Обидві редакції передбачають обов'язкову наявність іншого джерела постачання електроенергії закладів охорони здоров'я", - сказав Баришніков.

Читайте також: У Черкасах жінка через коронавірус народила на вулиці: чоловік розповів подробиці

Популярні відео

За його словами, наприкінці березня цього року Держенергонагляд перевірив установи охорони здоров'я і з'ясував, що майже в 300 відсутнє належним чином організоване запасне або альтернативне енергопостачання.

Таким чином, зазначає адвокат, "така ситуація сталася через чиюсь недбалість".

"Керівництво лікарні відповідає за технічний стан лікарні. У цьому випадку, і в кожному з таких випадків, яких, на жаль, багато, потрібно обов'язково зафіксувати факт відсутності електроенергії. Всі документи повинні бути в письмовій формі, жодних усних пояснень. Відразу ж потрібно скласти акт про відсутність електроенергії в конкретній палаті конкретної лікарні. Потрібно відразу ж заявити керівництву установи охорони здоров'я і перевірити, чи є у них необхідне справне обладнання, скласти акт. Якщо вже є нещасний випадок - треба звернутися до правоохоронних органів", - розповів він.

Читайте також: Коронавірусний скандал у Миколаєві: сім'ї померлої лікарки відмовили в компенсації

Нагадаємо, в Жовкві на Львівщині в реанімації місцевої лікарні померли двоє людей на штучній вентиляції легень, коли в установі зникла електроенергія. За даними поліції, в лікарні було два електричних генератори на випадок аварійного відключення світла, але того дня їх не використовували. Відкрито два кримінальних провадження через смерть пацієнтів: за ч. 2 ст. 367 - службова недбалість і за ч. 2 ст. 119 Кримінального кодексу - вбивство з необережності. Максимальна санкція за цими статтями - до восьми років ув'язнення.

Джерело Україна 24 Теги