Локдаун в Україні: лікарка назвала умови його ефективності

Катерина Сояк розповіла, від чого залежить успішність карантинних заходів в Україні

Локдаун в Україні: лікарка назвала умови його ефективності

Введення повного локдауну принесе ефект, якщо влада належним чином контролюватиме його виконання. Про це заявила епідеміологиня національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк в ефірі каналу "Україна 24".

"Успішність протиепідемічних заходів, які оголошені в нашій країні, залежить від влади, яка може або жорстко, або не жорстко контролювати виконання цих заходів. Ну і, звичайно, дуже важливо, щоб люди підтримували ці заходи, тому що без усвідомленого підходу людина мало на що готова, вона не зможе здійснювати будь-які заходи, якщо не впевнена в їх доцільності. Тому потрібна інформаційна кампанія з роз'яснення", — сказала вона.

Читайте також: Коронавірус впливає на психіку — експерт розповів про небезпеку

Популярні відео

Лікарка пояснила важливість інформування людей про необхідність дотримання карантину.

"Кампанія — це комплекс певних заходів. Це не тільки постійні нагадування, але і формування думки про те, що це важливо. Напевно, на сьогодні ми не сформували у себе думку про важливість цього. Зараз всі більше сприймають це як вимогу супермаркетів і так далі, але не бачать у цьому сенсу. Люди носять маски, але захворюваність зростає, і зокрема вони бачать приклади політиків та інших людей в громадських місцях. Можливо, це все дає збій", — сказала вона.

Раніше президент Асоціації анестезіологів України, лікар Сергій Дубров назвав тривожну особливість епідемії коронавірусу в Україні.

Джерело Україна 24 Теги