Коронавірус впливає на психіку — експерт розповів про небезпеку

Психолог розповів про посилення депресивних станів через коронавірус

Коронавірус впливає на психіку — експерт розповів про небезпеку

Пандемія коронавірусу негативно впливає на психіку людей — так, у Німеччині дослідники з'ясували, що моральний стан погіршився насамперед у тих, хто вже мав психологічні проблеми. 43% жителів Німеччини відчували страх через поширення коронавірусу, а 80% зізналися, що карантинні заходи стали для їхньої психіки додатковим навантаженням.

Які зміни спостерігаються в психіці людей через коронавірус, розповів в ефірі каналу "Україна 24" психолог Євген Пілецький.

"Німецькі дослідники досить точно помітили тенденцію, це починають помічати й вітчизняні терапевти. Вчора у мене була розмова з фахівцем, який розповів, що у пацієнтів з коронавірусом посилюється депресивний і тривожний стан. Швидше за все, в цьому є і психогенна природа. Люди відчувають невпевненість, тривожність, депресивні емоції. Але є така гіпотеза, що існують невиявлені біологічні причини, які можуть вплинути на депресію", — розповів він.

Читайте також: Епідемія коронавірусу в Україні: лікар назвав тривожну особливість

Популярні відео

За словами експерта, перенесений коронавірус може мати далекосяжні наслідки.

"Уже є деякі дослідження, які говорять про те, що є навіть довгострокові проблеми у людей, які вже перехворіли на коронавірус. Річ у тому, що поки незрозуміло чому, але у людей почали посилюватися депресії — навіть у тих, у кого не було депресії, вона може виникнути. Це можна пов'язати й з психологічними причинами, і спочатку вважалося, що будуть посилюватися тільки тривожні стани. Але ці розлади також можуть призвести до розвитку депресії.

Тому сьогодні фахівці з психічного здоров'я відзначають, що кількість звернень збільшилася, як і кількість станів, які вимагають не тільки психологічного, а й медикаментозного втручання через психіатра. Найімовірніше, ми ще спостерігатимемо за довгостроковими наслідками", — сказав він.

Раніше психолог Тетяна Ларіна дала поради українцям, як зберегти психічне здоров'я під час карантину.

Джерело Україна 24 Теги