Тут є склад злочину — ексгенпрокурор про загиблих пацієнтів з COVID у Жовкві

Святослав Піскун прокоментував трагедію на Львівщині

Тут є склад злочину — ексгенпрокурор про загиблих пацієнтів з COVID у Жовкві

У Жовкві Львівської області два пацієнти з коронавірусом померли через те, що відключили електроенергію і їх апарати ШВЛ не працювали. Ситуацію прокоментував ексгенпрокурор Святослав Піскун в ефірі каналу "Україна 24".

"Я думаю, що там комплексний склад відповідальності. Треба почати з керівника районного або заступника обласного управління надзвичайних ситуацій, які, я впевнений, підписали акт приймання-передачі, коли ці дизель-генератори були встановлені. Вони зобов'язані були підписати акт, що генератори підключені та працюватимуть в автоматичному режимі у разі відключення електроенергії. Це перше", — сказав він.

Читайте також: Епідемія коронавірусу в Україні: лікар назвав тривожну особливість

Піскун вважає, що хтось повинен понести відповідальність за трагедію.

"Друге, обов'язково має бути кримінальне переслідування головлікаря лікарні та головного інженера лікарні, які, згідно з посадовими інструкціями, відповідають за технічний стан і систему лікування в цій лікарні. Тут, на перший погляд, є склад злочину, і було б правильно, якби застосували таку міру як затримання кого-небудь. Щоб вся Україна дізналася, чим воно закінчилося", — сказав він.

Читайте також: Загроза захворіти на COVID-19 – інфекціоністка дала головну пораду

Нагадаємо, 27 листопада в лікарні Жовкви не було електроенергії з 17:50 до 19:10. У цей час дві людини, які були підключені до апарату ШВЛ, померли. Це місцеві жителі, у віці 61 і 66 років.

Джерело Україна 24 Теги