Змінилися на краще — нардеп про нові правила дорожнього руху

Муса Магомедов розповів, як нові ПДР можуть змінити ситуацію на дорогах

Змінилися на краще — нардеп про нові правила дорожнього руху

Набули чинності зміни до правил дорожнього руху. Їх прокоментував позафракційний нардеп Муса Магомедов в ефірі каналу "Україна 24".

"Те, що велосипедисти визнані повноправними учасниками дорожнього руху, вони й раніше ними були. Але тепер є, скажімо так, у них з'явилося більше прав, і це потрібно враховувати. Є вимоги й до пішоходів, що якщо вони йдуть по дорозі, то повинні йти зі світловідбиваючими елементами. Звичайно, я далекий від думки, що вже завтра всі будуть виходити на дорогу у світловідбивних жилетах, але принаймні дитячі портфелі потрібно випускати з цими елементами, і напевно, це правильно", — сказав він.

Читайте також: Штрафувати за ремені потрібно в тисячі разів більше - в Авакова прокоментували нові ПДР

Популярні відео

Магомедов вважає, що правила змінилися на краще.

"Я пам'ятаю, коли підвищували штрафи за непристебнуті ремені, і скільки було з цього приводу обурення, футболки були з намальованими ременями безпеки. Але насправді я просто вважаю, що це нерозумно, тому що потрібно пристібатися. Це рятує життя в більшості випадків ДТП. І те саме — суперечки, що взимку можна їздити на літній гумі. Ну так, можна, просто ДТП буде більше і загиблих буде більше. Тому, я думаю, правила змінилися на краще, на краще з точки зору безпеки учасників дорожнього руху", — вважає нардеп.

Читайте також: Потрібно врегулювати — нардеп висловився про зміну літньої "гуми" на зимову

Згідно з новими правилами, водій і пасажири таксі, а також інструктори з водіння повинні пристібатися під час руху. Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх. Велосипедисти можуть користуватися смугою для маршрутного пасажирського транспорту.

Є нововведення і для пішоходів: в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості вони повинні використовувати світловідбивні елементи (стрічку, наклейку, жилет і т. п.) Або бути в одязі, який має світловідбивні елементи.

Джерело Україна 24 Теги