Коронавірусний скандал у Миколаєві: сім'ї померлої лікарки відмовили в компенсації

Комісія дійшла висновку, що захворювання лікарки не було пов'язане з роботою

Коронавірусний скандал у Миколаєві: сім'ї померлої лікарки відмовили в компенсації

У Миколаєві 65-річна сімейна лікарка Галина Колянчикова померла від коронавірусу COVID-19, однак її рідним відмовили у виплаті компенсації, мотивуючи це тим, що захворювання не було пов'язане з професійною діяльністю. У Колянчикової був цукровий діабет і їй заборонили приймати коронавірусних хворих.

Подробиці інциденту розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" чоловік померлої, хірург Юрій Колянчиков.

"Відбулося засідання комісії Держпраці з розслідування смерті моєї дружини. 8 голосами "проти" і 6 - "за" було ухвалено рішення не вважати цей випадок пов'язаним з професійними факторами. Проти голосували представники роботодавців, Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) №3, де працювала моя дружина, і три представники фонду соціального страхування", - розповів Колянчиков.

Читайте також: Україні виділять гроші на боротьбу з СOVID-19: в РНБО розповіли, чи вистачить їх

Популярні відео

Як пояснив хірург, представники ЦПМСД, де працювала його дружина, вважають, що інфікував її він.

"Я хірург з 40-річним стажем, працюю в лікарні швидкої допомоги. Я останнім часом почувався нормально, жодних ознак захворювання не було... У мене брали тести - один раз на ПЛР, в подальшому ІФА. Це було за два тижні до того, як захворіла дружина. У мене були виявлені антитіла. Я не міг бути джерелом. Представник роботодавця в підсумковому акті пов'язує її інфікування зі мною... Хоча документально підтверджені її контакти в останні два тижні з коронавірусними хворими", - підкреслив він.

Читайте також: Компенсації лікування від коронавірусу немає: експерти назвали причини

За словами лікаря, зараз призначене повторне засідання комісії Держпраці, яка розгляне цей випадок.

"Але було попереднє засідання, на якому тенденції нам стали зрозумілі. Ті самі аргументи та звинувачення - винна сама, була в групі ризику, їй варто було не працювати, а звільнитися. Зараз у сімейній амбулаторії, де працювала дружина, 100% лікарів пенсійного віку, всі в групі ризику. Що ви пропонуєте, їм усім звільнитися?" - зазначив хірург.

Раніше президент Українського медичного клубу Іван Сорока в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, коли в Україні очікується наступна хвиля епідемії коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги