Компенсації лікування від коронавірусу немає: експерти назвали причини

Експерти розповіли, як регулюється лікування від коронавірусу в українському протоколі

Компенсації лікування від коронавірусу немає: експерти назвали причини

Затвердженого механізму компенсації лікування від коронавірусу в амбулаторних умовах немає, є тільки протокол. Про це розповіла в. о. генерального директора директорату медичного забезпечення МОЗ Євгенія Ідоятова в ефірі каналу "Україна 24". 

"Наскільки мені відомо, на сьогодні немає затвердженого механізму саме компенсації лікування в амбулаторних умовах. Є протокол лікування, який містить визначені вимоги, які конкретно лікарські засоби мають використовуватись при тому чи іншому перебігу захворювання. 

Зокрема амбулаторне лікування містить пропозиції щодо симптоматичного лікування – це жарознижувальні засоби, які не занадто дорогі, а також симптоматичне лікування – антибіотики взагалі не рекомендовано застосовувати, крім тих випадків, якщо є підтвердження… Не мають лікарі "про всяк випадок" застосовувати антибіотики", — сказала вона.

Читайте також: Ситуація напружена: Степанов розповів про забезпеченість лікарень киснем

Популярні відео

Зі свого боку, інфекціоністка Євгенія Менжуліна розповіла, чому існують  проблеми з компенсаціями. За її словами, до 90% препаратів не входять до національного переліку ліків.

"Все дуже просто. Є національний і не національний переліки лікарських засобів. І будь-який механізм, який буде надалі прописаний на державному, однаково відштовхуватиметься від національного і ненаціонального переліку.

Так ось у лікуванні коронавірусної інфекції препарати, які входять до нацпереліку, становлять майже 10%, і це препарати, які мають дуже низьку вартість. У нас є новий протокол лікування від 20 листопада, де прописано все. Проте ці препарати, які входять до протоколу, не входять до нацпереліку, тому люди оббиватимуть пороги, реєструватимуться на eHealth – але відповідь буде одна: ця пігулка не ввійшла до нацпереліку, до побачення", — сказала вона.

Нагадаємо, раніше ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснила, чому в Україні постійно переглядають умови для посилення карантину і введення повного локдауну через коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги