Україні виділять гроші на боротьбу з СOVID-19: в РНБО розповіли, чи вистачить їх

Лікар Сергій Комісаренко розповів, як Україна вибиратиме вакцину і чи вистачить 100 млн доларів від Світового банку

Україні виділять гроші на боротьбу з СOVID-19: в РНБО розповіли, чи вистачить їх

Світовий банк виділить Україні 100 млн доларів для боротьби з коронавірусом. Чи вистачить цих грошей на вакцинацію всіх українців, розповів голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки та оборони, академік НАНУ Сергій Комісаренко в ефірі каналу "Україна 24".

"Звісно, ні. По-перше, невідомо, скільки коштуватиме вакцина. Якщо навіть вона коштуватиме 10 доларів, потрібно два щеплення — це 20 доларів, і якщо поділити 100 млн на 20, ми зможемо проімунізувати тільки 5 млн осіб. І то, ця сума буде виділена не тільки на вакцину. Гроші виділяються на вакцинацію, а сюди входить і вакцина, і вся інфраструктура, необхідна для правильної вакцинації. Це і зберігання, та транспортування, використання людей, які будуть імунізувати, і таке інше", — сказав він.

Читайте також: Постачання вакцин від коронавірусу в Україну: Степанов прояснив ситуацію

Популярні відео

Комісаренко розповів, що українська влада планує робити з вакцинацією від коронавірусу.

"Я думаю, цим опікуватиметься МОЗ, воно створить спеціальну службу, яка буде займатися системами вакцинації. Вибір вакцини залежить від якості та співвідношення ціна-якість. Я думаю, на ринку буде приблизно 7-8 вакцин приблизно однакової якості, близько 90%. Але платформи, на яких створюються вакцини, будуть різними, тому будуть відрізнятися умови зберігання. Тому й ефект буде трохи відрізнятися, але думаю, різниця в ефективності буде невеликою", — сказав він.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов допустив, що коли вакцина від коронавірусу COVID-19 потрапить в Україну, вакцинуватися доведеться навіть тим, хто вже перехворів.

Джерело Україна 24 Теги