Карантин і зупинка транспорту: Кличко виступив з чіткою позицією

Мер Києва розповів, яку умову локдауну він вважає необхідною

Карантин і зупинка транспорту: Кличко виступив з чіткою позицією

Чи піде Київ на жорсткий карантин, розповів мер столиці Віталій Кличко в ефірі каналу "Україна 24".

"Ситуація дійсно складна, щодня кількість хворих збільшується. Щодня у нас негативні рекорди - сьогодні понад 1,5 тисячі людей захворіли, і збільшується кількість госпіталізованих. Вводить карантин виключно уряд. Я переконаний, що якщо локдаун буде введений, то нам потрібні чіткі правила дотримання цього карантину. Вони повинні бути визначені й доведені до кожного. Також потрібно стежити за чітким виконанням правил, тому що часто у нас правила вводяться, але не виконуються", — сказав він.

Читайте також: Повний локдаун: Степанов назвав єдину умову жорсткого карантину

Кличко виступив за те, щоб не зупиняти транспорт.

"Я наполягатиму, що при введенні локдауну у жодному разі не можна зупиняти роботу метро і громадського транспорту. Все вводиться для того, щоб розірвати ланцюг поширення, але дуже багато людей задіяні в забезпеченні життєдіяльності міста, і ми не можемо зупинити місто взагалі. Я говорю про водопостачання, електропостачання тощо. Місто — це живий організм. Не можна, щоб ми зупинили роботу транспорту, і люди будуть забиватися в один автобус, як минулого разу", — сказав він.

Читайте також: Аваков запропонував жорсткий карантин і назвав термін

Кличко зазначив, що в багатьох інших країнах вводили локдаун, але транспорт не зупиняли, щоб люди могли їздити на роботу.

"Я багато разів підкреслював, що без нагальної потреби люди не повинні виходити в громадські місця, користуватися громадським транспортом. І дуже важливо контролювати ті правила, які введе уряд. Ми звертаємося до людей, щоб вони проявляли свідомість. Локдаун не матиме ніякого ефекту, якщо ми не розірвемо ланцюжок передачі інфекції", — сказав він.

Популярні відео

Також мер Києва розповів про ситуацію зі святкуванням Нового року та Різдва.

"Що стосується новорічних свят, то ми ближче до них будемо приймати рішення й однозначно будемо інформувати. Ялинку ми ставимо, Новий рік скасувати ми не можемо, але відвідування таких свят ми будемо контролювати.

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила всі святкування новорічних свят у дитсадках і школах без присутності дорослих, тому що багато дітей хворіють на коронавірус безсимптомно, але передають інфекцію. Я сподіваюся на розуміння батьків", — сказав Кличко.

Раніше політолог Олег Саакян розповів, що українці вже готові до нового локдауну.

Джерело Україна 24 Теги