Є нові інструменти — в Авакова розповіли про методи боротьби з домашнім насильством

Заступниця глави МВС розповіла про статистику домашнього насильства під час карантину

Є нові інструменти — в Авакова розповіли про методи боротьби з домашнім насильством

Різкого зростання звернень до поліції з повідомленнями про домашнє насильство не зафіксовано. Про це заявила заступниця міністра МВС Арсена Авакова Катерина Павліченко в спецефірі "ЗупиниТи насилля" на тему домашнього насильства на каналі "Україна 24".

"Під час пандемії ця проблема охопила весь світ, ми не є виключенням. І карантин дійсно оголив проблеми, які й так існували стосовно домашнього насильства. Якщо порівнювати статистику звернень, які фіксує Національна поліція, з минулим роком, то ми маємо збільшення кількості викликів та заяв. Але разом з тим в умовах карантину ми постійно порівнюємо статистику, і дуже різкого зростання під час повного локдауну не бачили. Той приріст, який є, ми пов'язуємо з тим, що зараз дуже злагоджено працюють підрозділи, йде навчання поліцейських тощо", — сказала вона.

Читайте також: Статистика шалена: заступниця міністра про велику проблему українців

Популярні відео

Також Павліченко розповіла про заборонний припис, який може бути застосований до агресора.

"Коли в нас набрав чинності спеціалізований закон, він дав правоохоронцям нові механізми. Припис — це досить новий інструмент і досить ефективний. Але потрібно говорити, що це не єдиний припис, є ще обмежувальний. Терміновий припис виносять поліцейські – він може бути до 10 діб, обмежувальний виносить виключно суд – він триває від 1 до 6 місяців, і може бути продовжений до року. Якщо за невиконання термінового припису настає адміністративна відповідальність, то за обмежувальний — вже кримінальна. Ведеться також превентивна робота", — розповіла вона.

Популярні відео

Раніше ведуча ефіру, громадська активістка Маша Єфросиніна розповіла про проблеми, пов'язані з насильством у сім'ї.

Джерело Україна 24 Теги