Статистика шалена: заступниця міністра про велику проблему українців

Заступниця міністра соціальної політики розповіла про послуги, які надають центри соцдопомоги при місцевих адміністраціях

Статистика шалена: заступниця міністра про велику проблему українців

В Україні спостерігається велика кількість випадків домашнього насильства. Про це під час спецефіру "ЗупиниТи насилля" на каналі "Україна 24" сказала заступниця міністра соціальної політики Ольга Ревук.

"На жаль, статистика шалена. І та статистика, яка є у нас - це лише кількість тих людей, які звертаються до місцевих держадміністрацій і поліції за певною допомогою і порадами", - сказала вона.

Читайте також: Не треба терпіти знущання – психологиня дала поради жертвам насильства

Популярні відео

Ревук розповіла, яким чином відбувається захист людей, які постраждали від домашнього насильства.

"В першу чергу можна звернутися за номером "102", а також до місцевої держадміністрації, в структурних підрозділах якої знаходяться служби соцзахисту. У служби соцзахисту особа звертається із заявою про те, що є жертвою домашнього насильства, і вони складають перелік соціальних послуг, які потрібні цій особі. У тому числі це може бути психологічна допомога, медична, правова допомога. Кілька років тому було прийнято рішення, і тепер особи, які постраждали від домашнього насильства, мають право звернутися за безоплатною вторинною правовою допомогою", - сказала Ревук.

Читайте також: Домашнього насильства в Україні стало більше — в Авакова назвали причину

Популярні відео

За словами заступниці міністра, соцпрацівники проводять співбесіду з особою, яка звернулася до місцевої держадміністрації, і визначають, чи дійсно потрібна допомога. Також центри соцпослуг ведуть облік сімей, де проявляється домашнє насильство.

"Є певний стандарт, за яким центри ведуть облік тих сімей, які потрапили в складні умови, в тому числі внаслідок домашнього насильства. Співробітники центрів зобов'язані протягом двох тижнів після надання допомоги, потім через місяць, перевірити ситуацію в сім'ях і з'ясувати, чи потрібна подальша допомога", - сказала Ревук.

Нагадаємо, раніше ведуча спецефіру громадська активістка Маша Єфросиніна розповіла про проблеми, пов'язані з насильством у сім'ї.

Джерело Україна 24 Теги