"Буде дуже складно": в "Слузі народу" розповіли, як полегшать бізнесу новий локдаун

Євгенія Кравчук розповіла, коли краще ввести новий локдаун в Україні

"Буде дуже складно": в "Слузі народу" розповіли, як полегшать бізнесу новий локдаун

Перед введенням локдауну Верховна Рада має ухвалити низку законів. Про це розповіла народна депутатка, заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі каналу "Україна 24".

"Не можна вводити локдаун без ухвалення законів, про які говорив президент (про допомогу бізнесу — ред.). Ми чекаємо їх реєстрації, їх подасть Кабмін, це має відбутися сьогодні, максимум завтра - тобто до кінця тижня. Ми сподіваємося на консенсус усіх фракцій, щоб їх ухвалити швидко наступного пленарного тижня, щоб вони відразу набрали чинності. Щоб не розтягувати це на тижні. Це дуже важливо. Якщо не вжити цих компенсаторних заходів, для бізнесу буде дуже складно піти ще на один локдаун", — сказала вона.

Читайте також: Будуть голодні смерті - інфекціоністка про наслідки жорсткого локдауну

Популярні відео

Сама Кравчук підтримує ідею введення локдауну.

"Коли впроваджували карантин вихідного дня, я тоді виступала за повний локдаун, бо половинчастими заходами ми, очевидно, не досягли протиепідемічних цілей. Проте, негативний вплив на бізнес вже був, і це була нерівна конкуренція, оскільки частина закладів працювала, частина не працювала. Переважно постраждав малий бізнес. В умовах епідемії на першому місці життя людей, але повинен бути якийсь розрахунок з боку Кабміну, коли вони вводять ті чи інші обмежувальні заходи.

Правда, я вважаю, що грудневий період перед святами дуже важливий для прибутків бізнесу. Тут дуже важливо разом з лікарями ще обговорювати, дивитися математику і моделювання збільшення кількості хворих. Я більше прихильник варіанту, щоб саме на новорічні свята зробити локдаун, тому що однаково буде більша мобільність і переміщення людей, і будуть високі ризики. А грудневий період важливий економічно. Якщо не буде прибутків у підприємців, буде дуже складно пережити локдаун", — сказала вона.

Раніше лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська заявила, що в Україні необхідно вводити повний локдаун через коронавірус COVID-19 у зв'язку з ситуацією в системі охорони здоров'я.

Джерело Україна 24 Теги