"Система охорони здоров'я вже тріщить": інфекціоністка висловилася про жорсткий локдаун

За словами Ольги Голубовської, Україну поки ще рятують надлишкові ліжка

"Система охорони здоров'я вже тріщить": інфекціоністка висловилася про жорсткий локдаун

Лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська вважає, що в Україні необхідно вводити повний локдаун через коронавірус COVID-19, бо система охорони здоров'я працює на межі можливостей.

Про це вона сказала в ефірі каналу "Україна 24".

"Я вважаю, що думати (про введення повного локдауна - ред.) вже треба, і, як я бачу, вже думають, і мене це тішить. Іншого виходу ніякого немає. Тут епідеміологи повинні сказати своє останнє слово", - сказала лікарка.

Читайте також: Це не має сенсу - екссанлікар жорстко висловився щодо локдауну

Популярні відео

Голубовська звернула увагу на те, що не можна орієнтуватися на статистику захворюваності, засновану на кількості протестованих людей.

"Треба виходити не з кількості протестованих людей, тому що ми не знаємо, яка кількість в цій цифрі, яку нам показують, хворих з безсимптомним, з легким перебігом, із середнім, тяжким. Нам треба спиратися на показники надання медичної допомоги хворим з тяжким перебігом захворювання, кисневозалежних, і рахувати не тільки кисневі точки, а й кадровий ресурс, тому що без кадрів не може бути мови про адекватне лікування", - сказала Голубовська.

Читайте також: Локдаун пропонують ввести на Новий рік — лікарка розповіла, чи буде ефект

Лікарка зазначила, що в Україні поки що вистачає ліжок, але система "вже тріщить".

"Думаю, що якщо ситуація погіршуватиметься, нам треба об'єднуватися. Треба розуміти, що така ситуація була і в розвинених країнах, а нас поки що рятують надлишкові ліжка. У Європі хворі лежали на підлозі в красивих лікарнях, тому що величезна кількість людей, а у нас в пострадянських країнах система націлена на катастрофу. Думаю, що нас чекають обмежувальні заходи, якщо стане неможливо. Зараз система вже тріщить", - сказала Голубовська.

На її думку, термін локдауну має бути розрахований виходячи з терміну інкубаційного періоду плюс один тиждень.

"Це мінімальний термін, на який має сенс вводити обмеження. Три тижні, але чим більше, тим краще", - сказала Голубовська.

Нагадаємо, раніше ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснила, чому в Україні постійно переглядають умови для посилення карантину і введення повного локдауну через коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги