МВС і Музей голодомору співпрацюватимуть - Аваков озвучив подробиці

За словами очільника МВС, зараз ця робота дуже важлива як протидія пропаганді проти України

МВС і Музей голодомору співпрацюватимуть - Аваков озвучив подробиці

26 листопада Національний музей голодомору і МВС підписали меморандум про співпрацю, МВС передало в музей кримінальні справи стосовно часів голодомору, знайдені в архівах міністерства. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в ефірі каналу "Україна 24" розповів про подробиці співпраці.

"Сьогодні ми в Музеї голодомору підписали меморандум і почали процес передачі справ 1932-33 років, це дві справи, які ми підняли з архівів МВС, вони стосуються Херсонської області. Одна з них з так званого "Закону про п'ять колосків", друга справа - про людоїдство. Сьогодні ми ці справи передаємо для відкритого доступу в оцифрованному вигляді, і після того, як буде закінчене будівництво архіву, зможемо туди передати і оригінали всіх наших документів, які будемо окремо зберігати", - сказав міністр.

Читайте також: Російська пропаганда прокололася: політолог пояснив нову помилку РФ

Популярні відео

За словами Авакова, ця робота важлива як протидія антиукраїнській пропаганді.

"Чому це зараз потрібно, чому зараз ми про це говоримо, занурюємося в архіви? Тому, що пропаганда, яка розгортається проти нас, це та ж сама пропаганда, яка в той час вбивала українців, точно так вона вбиває нас і зараз, зокрема знищуючи нашу історичну пам'ять. Ми вважаємо правильним робити цю роботу системно і будемо працювати з музеєм з цих питань", - сказав міністр.

Читайте також: "Ворог будь-якого українця": Гордон назвав російського пропагандиста номер один

Аваков озвучив подробиці однієї зі справ.

"Наприклад, громадянин Херсонської області приніс в кишенях жменю зерна, його засудили до 10 років виправних робіт, з ним разом - його дружину та дітей", - розповів міністр.

Відзначимо, що щорічно в четверту суботу листопада в Україні проходить День пам'яті жертв голодоморів, о 16:00 буде оголошена хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбудеться акція "Запали свічку". 2020 року цей день припадає на 28 листопада.

Джерело Україна 24 Теги