"Жінки бояться просити допомоги, але страх зникає": Маша Єфросиніна про домашнє насильство

Відома ведуча проведе спецефір на каналі "Україна 24"

"Жінки бояться просити допомоги, але страх зникає": Маша Єфросиніна про домашнє насильство

26 листопада на каналі "Україна 24" відбудеться спецефір "ЗупиниТи насилля" на тему домашнього насильства. Ведуча спецефіру громадська активістка Маша Єфросиніна розповіла про проблеми, пов'язані з насильством в сім'ї. Ефір стартує о 19:00.

За словами активістки, тема ця в Україні замовчувалася, жінки, які потерпають від насилля в сім'ї, боялися про це розповідати, але зараз ситуація поступово змінюється.

"Зникає страх того, що про це потрібно говорити. Страх, як правило, базувався на тому, що жінки соромилися визнавати, що страждають від насильства: мовляв, "сміття з хати не виносять", "мама сама так жила і взагалі все покоління жили і якось виживали". Цей стереотип ми ламаємо день за днем впродовж декількох років", - розповіла Єфросиніна.

Читайте також: Допомоги потребує агресор – психотерапевтка дала пораду щодо насилля у родині

Популярні відео

За словами ведучої, є дві основні проблеми в роботі з потерпілими.

" За довгий період роботи я стикаюся c двома векторами. Перший - це психологічна реакція на тему домашнього насильства і другий - це практичний, тобто що робить наша держава для того, щоб жінки не боялися звертатися і були впевнені в тому, що їм допоможуть. З психологічного боку дуже складно, тому що жінка має всі підстави на сьогоднішній день не вірити, боятися, є історії, коли не допомагають. З іншого боку, сьогодні в ефірі ми будемо говорити з тими самими представниками держави, який у них є інструментарій для того, щоб такі жінки позбавлялися від страхів, недовіри державі", - сказала Єфросиніна.

Активістка зазначила, що і чоловіки стають жертвами домашнього насильства, але їй про це мало відомо, оскільки особисто до неї мало звертаються, бо соромляться шукати допомоги у жінки.

"Чоловіки соромляться про це говорити, але я точно знаю, що на гарячу лінію надходять дзвінки від чоловіків. За статистикою це переважно молоді люди, студенти, чоловіки до 30 років. Вони бачать в медійному полі те, що ми піднімаємо тему домашнього насильства, гендерно обумовленого", - сказала Єфоросиніна.

Читайте також: Домашнього насильства в Україні стало більше — в Авакова назвали причину

Ведуча попередила, що буде говорити неприємну правду, а також закликала жінок не мовчати.

"Я єдине можу сказати: від мене ви ніколи не дочекаєтеся неправдивих фактів. Я не буду говорити про те, що у нас прекрасна ситуація, і нас всіх врятують. Я знаю точно, що терпіти не потрібно. Немає жодної жінки, яка розірвала це коло насильства і пошкодувала. Важко знайти в собі сили для того, щоб повірити в нове життя. Але я бачу щасливих людей з новими життями, новими шлюбами, друзями, дітьми. Не мовчіть і вірте в свої сили, просіть про допомогу", - сказала Єфросиніна.

Маша Єфросиніна - телеведуча, громадський діяч, засновниця серії благодійних заходів та Почесний Посол ООН в області народонаселення України.

Зауважимо, що 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Дата встановлена в пам'ять сестер Мірабаль, убитих в Домініканській Республіці 25 листопада 1960 року.

Джерело Україна 24 Теги