У МОЗ розповіли, коли чекати піку епідемії коронавірусу в Україні

З кожним днем збільшується кількість виявлених хворих

У МОЗ розповіли, коли чекати піку епідемії коронавірусу в Україні

Пік епідемії коронавірусу COVID-19 в Україні може настати через півтора тижні. Потім захворюваність знизиться за умови дотримання українцями карантину.

Про це в ефірі "Україна 24" розповів начальник відділу епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами Центру громадського здоров'я при МОЗ Роман Родина.

"З кожним днем дещо збільшується кількість виявлених хворих, але треба враховувати, що збільшується кількість тестів. Якщо позавчора кількість протестованих була 1700-1800, то вчора вже 2400. 224 нових випадки підтверджено, це близько 10%. Темп зростання у нас стабілізувався", – повідомив Родина.

"Є досвід інших країн, які ввели карантинні заходи пізніше, ніж Україна. В таких країнах пік був через 1,5 місяці після початку. Тобто ми розраховуємо пік через тиждень-півтора, а потім розраховуємо, що піде спад. Від того, наскільки ми будемо дотримуватись карантинних заходів, залежить, наскільки швидко цей пік мине і ми повернемося до нормального життя", – пояснив він.

Також представник Центру громадського здоров'я при МОЗ прокоментував можливість формування в українців колективного імунітету проти COVID-19.

"Якщо у популяції або нації буде колективний імунітет, то 95-97% будуть несприйнятливі до цієї хвороби і хвороба не буде розповсюджуватись. Навіть якщо з'явиться заражена людина, то не зможе передати цю хворобу далі, бо всі інші захищені. Але люди захищені у випадку, якщо імунітет створений штучно, тобто вакцинацією", – розповів Родина.

Він зазначив, що антитіла проти коронавірусної інфекції також виробляються в організмі людей, і зараз світова наука досліджує, як швидко може вироблятися імунітет.

Нагадаємо, станом на 9 квітня в Україні 1892 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 57 летальних, 45 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 224 нові випадки.

Теги