Це не має сенсу - екссанлікар жорстко висловився щодо локдауну

На даному етапі не має значення, на який термін закривати місця скупчення людей, заявив Протас

Це не має сенсу - екссанлікар жорстко висловився щодо локдауну

Екскерівник Державної санітарної служби Святослав Протас в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, що нині немає жодного сенсу вводити будь-які карантинні обмеження через коронавірусну інфекцію.

«Сьогодні, коли вже практично третина населення перехворіла, дані імунного скринінгу свідчать про те, що близько 30% населення перехворіло або хворіє - ми можемо говорити про те, що йде формування певного колективного імунітету природним шляхом. Друге питання: у нас на носі зимовий період, зниження температури, як тільки температура знизиться до -5 градусів, у нас буде істотно менша циркуляція збудника, так проходить щорічно, тому що в морозну погоду циркуляція респіраторних збудників падає в рази», - заявив експерт.

Читайте також: Жорсткий локдаун на Новий рік – Степанов дав роз’яснення

Популярні відео

Він наголосив, що при низькій температурі повітря в Україні будуть природні умови для того, щоб трохи стабілізувалася ситуація, не буде швидкого поширення коронавірусної інфекції.

«Якщо ж ми введемо будь-які карантинні заходи, вони не будуть ефективними, це все одно, що вилити відро води на палаючий будинок, по-друге, це відтермінує у часі третю хвилю, весняну. Сьогодні 3/4 випадків зараження відбуваються в установах охорони здоров'я, соціального захисту з постійним перебуванням людей, продуктових магазинах. Тобто тих місцях, які закрити не можна. На цьому етапі не має значення, на який термін закривати місця скупчення людей, сьогодні треба працювати щодо ізоляції контактних осіб. Без цього ніякий локдаун не матиме сенсу», - зазначив Протас.

Читайте також: Локдаун вводити не потрібно — Гордон запропонував інший варіант

Раніше експертка-епідеміологиня Світлана Доан розповіла, чи вплинув весняний карантин на поширення епідемії коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги