Допомоги потребує агресор – психотерапевтка дала пораду щодо насилля у родині

Найчастіше до фахівців звертаються уже тоді, коли є прояви фізичного насилля, заявила Сидун

Допомоги потребує агресор – психотерапевтка дала пораду щодо насилля у родині

Психотерапевтка Оксана Сидун в ефірі телеканалу «Україна 24» порадила, як діяти жінкам і дітям проти яких застосовуються насильницькі дії.

«В цій ситуації є три ролі: жертва, агресор і спостерігач. З усіма цими ролями треба працювати фахівцям. У нас частіше допомагають жертві, але допомоги потребує і агресор, тому що він не знає, як справлятися зі своїми агресивними діями стосовно інших людей. Тому суспільству треба звернути увагу саме на агресора. Європейська практика вилучає з родини не жертву – жінку, а саме агресора. Саме агресору говорять, що він може пройти певну реабілітацію, або уже відповідати у суді за свої дії», - зазначила експертка.

Читайте також: 26 листопада "Україна 24" готує спецефір "ЗупиниТи насилля" з Машею Єфросиніною

Вона також розповіла, що є чотири види насилля: економічне, психологічне, сексуальне, фізичне.

«Психологічний компонент є в кожному з цих видів насилля. Найчастіше до фахівців звертаються уже тоді, коли є прояви фізичного насилля. Самостійно справитися з ситуацією важко. Є багато благодійних організацій, є центри по роботі з жінками, є фахівці-психологи, до яких можна звернутися. Можна звертатися до юристів, у нас діє закон про протидію насиллю в родині», - заявила Сидун.

Популярні відео

Раніше народна депутатка, учасниця постійної делегації у ПАСЄ Леся Василенко в ефірі каналу "Україна 24".розповіла, чому Стамбульська конвенція, що має захищати жінок від насильства, досі не ратифікована в Україні

Конвенція Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством - міжнародна угода Ради Європи проти насильства стосовно жінок і насильства в сім'ї. Відкрита для підписання з 11 травня 2011 року в Стамбулі, Туреччина. Підписана 46 країнами та Європейським союзом.

Джерело Україна 24 Теги