Україні не потрібні Мінські домовленості - військовий експерт про "глухий кут" на Донбасі

Дмитро Снєгирьов вважає, що Україна може звернутися до "історичної перспективи" і повернути окуповані території приблизно через 45 років

Україні не потрібні Мінські домовленості - військовий експерт про "глухий кут" на Донбасі

24 листопада на чергових переговорах Тристоронньої контактної групи Росія підтримала "мирний план" ОРДЛО замість плану, запропонованого головою української делегації Леонідом Кравчуком. Військовий експерт Дмитро Снєгирьов вважає, що ситуація зайшла в глухий кут і Україна не зобов'язана дотримуватися Мінських домовленостей.

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми 7 років сподіваємося на якийсь прогрес в переговорах Мінської групи, але Україна демонструє свою здатність до компромісу, в той час як Росія чітко протискає своє бачення врегулювання ситуації на сході України. Це і було продемонстровано під час останніх засідань ТКГ. Незважаючи на мирні ініціативи української сторони, Росія наполягає виключно на своєму плані, а це імплементація формули Штайнмаєра, закріплення особливого статусу окупованих територій Луганської та Донецької областей в Конституції України та проведення виборів за російським сценарієм. Українська сторона ніколи не погодиться на такий розвиток подій. Тому ситуація зайшла в глухий кут", - сказав експерт.

Читайте також: Це ілюзія – експерт про мирний план України щодо Донбасу

Популярні відео

На думку Снєгирьова, Україні потрібно обговорити зі світовим співтовариством можливість виконання умов Мінських домовленостей.

"Українській стороні варто винести на обговорення питання про можливість подальших переговорів у Мінській підгрупі. Йдеться про те, що Мінські домовленості 2014-2015 років за всіма міжнародними юридичним правилами укладені під фактом зовнішнього примусу - військової агресії Російської Федерації. Відповідно до Віденської і Женевської конвенцій Україна не несе ніяких юридичних зобов'язань за цими так званими документами. Висновки Ради безпеки ООН щодо домовленостей носять резолютивний характер, необов'язковий для виконання. Подібних рішень щодо ізраїльсько-палестинського конфлікту було більше 40, але Ізраїль демонструє чітку лінію на захист власних інтересів, Україні потрібно брати з нього приклад", - сказав Снєгирьов.

Читайте також: Російські миротворці на Донбасі – експерт назвав два важливі моменти

В якості варіанту повернення окупованих територій Снєгирьов навів приклади "історичної перспективи".

"Україні потрібно наполягати на переговорах з самою Російською Федерацією, а не з квазіутвореннями на кшталт "ЛНР" і "ДНР", і не робити на сьомому році переговорів великі очі від здивування, що Росія нібито визнала себе учасником конфлікту. Україні потрібно наполягати на історичній перспективі звільнення окупованих територій за прикладом Німеччини та Франції. Свого часу Франція повернула окуповані Німеччиною Ельзас і Лотарингію за 45 років, також фактично за 45 років відбулося об'єднання Німеччини після радянської окупації", - сказав Снєгирьов.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" дипломат Костянтин Єлісєєв розповів, що Україна, запропонувавши учасникам "нормандської четвірки" свій план дій щодо досягнення миру на Донбасі, фактично денонсувала домовленості, які були досягнуті на попередніх самітах.

Джерело Україна 24 Теги