Поради щодо боротьби з COVID-19 - інфекціоніст розповів, чого не врахувала влада

З квітня влада каже одне й те саме: соціальна дистанція, маски, антисептики - і все, заявив лікар

Поради щодо боротьби з COVID-19 - інфекціоніст розповів, чого не врахувала влада

Лікар-інфекціоніст Андрій Алфьоров в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про те, які зміни потрібно вводити для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції.

«З точки зору медицини та епідеміології, для того щоб розірвати ланцюжок передачі вірусу від джерела до нової ще не хворої людині, це абсолютно обґрунтовано, локдаун допоміг би. Але нам, починаючи з квітня, влада каже одне й те саме: соціальна дистанція, маски, антисептики - і все. Більш ніж за півроку, мені здається, крім цих рекомендацій і загрози введення жорсткого локдауну можна було розробити щось суттєвіше», - заявив лікар.

Читайте також: Жорсткий локдаун на Новий рік – Степанов дав роз’яснення

Він наголосив, що багато фахівців говорять про те, що можна було розробити нові рекомендації щодо вентиляції в приміщеннях, зокрема, в школах, дитсадках лікарнях, громадському транспорті тощо - там, де найчастіше відбувається скупчення людей. Але цього не було зроблено.

«Ввели більше тижня тому карантин вихідного дня при тому ж працюючому транспорті. Середній інкубаційний період інфекції - грубо кажучи, тиждень. А скільки хворих за минулу добу? Близько 13 тис. І візьмемо тиждень тому - близько 12 тис. Минув тиждень, повинні вже якісь результати з'явитися, але ми бачимо, що цього немає», - зазначив Алфьоров.

Популярні відео

Читайте також: Локдаун вводити не потрібно — Гордон запропонував інший варіант

Раніше експертка-епідеміологиня Світлана Доан розповіла, чи вплинув весняний карантин на поширення епідемії коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги