Порушення карантину – міністр пояснив, навіщо стежити за українцями

Одна з головних проблем - це контроль за самоізоляцією людей, зазначив Степанов

Порушення карантину – міністр пояснив, навіщо стежити за українцями

Голова Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, на якому етапі зараз ініціатива МОЗ щодо відстеження хворих на коронавірусну інфекцію і для чого взагалі це потрібно.

«У нас одна з головних проблем, одне з головних питань – це питання контролю за самоізоляцією людей. Я вам наведу таку цифру – у нас в серпні було 110 тис. людей, які перебували в контакті і мали бути на самоізоляції. Але можливості у Нацполіції їх контролювати у ручному режимі - обмежені. Саме тому ми запропонували: давайте зробимо більш автоматичний режим через додаток «Дій вдома». Цим займаються зараз фахівці Мінцифри разом з представниками МОЗ, щоб в автоматичному режимі були повідомлення людей, які повинні перебувати на самоізоляції», - заявив Степанов.

Читайте також: Мета всіх обмежень одна — Степанов про карантин

Він наголосив, що якщо через додаток «Дій вдома» встановлено, що громадяни не знаходяться на самоізоляції, то тоді вже має підключатися Нацполіція.

«Взагалі якщо ми говоримо про систему відстеження і беремо, наприклад, азіатські країни, то нам потрібно суттєво змінювати законодавство. Це і закон про персональні дані, це така більша відкритість… Там рівень змін великий. Але суспільству треба показати, що треба змінити. Якщо це погоджено з суспільством, я думаю, це треба робити. До того ж, це треба робити на майбутнє, незалежно від того, коли закінчиться COVID-19. Ми точно знаємо, що потрібні дві речі – відстеження та покарання за недотримання самоізоляції», - зазначив міністр.

Популярні відео

Читайте також: Локдаун вводити не потрібно — Гордон запропонував інший варіант

Раніше експертка-епідеміологиня Світлана Доан розповіла, чи вплинув весняний карантин на поширення епідемії коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги