Сексуальна освіта дітей: українська письменниця дала пораду батькам

Тетяна Комлик пояснила, з якого віку потрібно починати статеве виховання

Сексуальна освіта дітей: українська письменниця дала пораду батькам

Сексуальна освіта дітей має починатися в тому віці, коли вони самі починають замислюватися про різницю між хлопчиками й дівчатками.

Таку думку висловила в ефірі телеканалу "Україна 24" дитяча письменниця Тетяна Комлик, також відома як Татуся Бо.

"Я вважаю, що починати сексуальну освіту в школах варто ще в тому віці, коли вони підходять до батьків і запитують - тату, мамо, а чим дівчинка відрізняється від хлопчика? Якраз тоді слід починати цю сексуальну освіту. Зовсім не варто зараз говорити про фізіологію сексуальних стосунків чи про сексуальні стосунки загалом, а правильно пояснити цю відмінність дуже важливо", - розповіла письменниця.

Читайте також: Доведеться довчатися влітку - експертка про рекомендації Міносвіти для шкіл

Популярні відео

На її думку, називати статеві органи якимись "народними" назвами є поширеною помилкою батьків.

"Коли ми вдаємося до пояснень цих відмінностей евфемізмами, називаючи статеві органи якимись народними назвами, червоніючи при цьому, це якраз ставить той блок заперечення і заборони, який надалі в дорослому віці призводить до того, що люди бояться, не хочуть, не можуть говорити повноцінно розкуто про своє тіло, про сексуальні стосунки, не можуть усвідомити свою сексуальність. Все починається з того, що ми статеві органи називаємо якимись дивними ідіотськими словами замість того, щоб використовувати досить зрозумілі наукові й пристойні слова", - сказала Комлик.

Читайте також: Алкоголь на уроках і важке дорослішання - нардепи розповіли про свої шкільні роки

Зазначимо, що згідно з дослідженням аналітичного центру Cedos, 60% українських батьків і вчителів підтримують введення в школах статевого виховання.

Джерело Україна 24 Теги