Коронавірус в Україні: лікарка розповіла, чи допоможе масове тестування

Лікарка назвала умови для ефективної боротьби з епідемією

Коронавірус в Україні: лікарка розповіла, чи допоможе масове тестування

Масові тести не допоможуть подолати епідемію коронавірусу, заявила в ефірі каналу "Україна 24" інфекціоністка Євгенія Менжуліна.

"Експрес-тест — це допоміжна діагностика, вона не дає правдивого діагнозу. Не думаю, що масове тестування буде остаточним розв'язанням проблеми. Є правила перебігу, поширення вірусу серед населення. Ізоляція людей, карантинні методи — само собою зрозумілі речі. Але поки не буде знижуватися консистенція вірусу, поки не буде більша частина населення нечутлива до нього, все одно нам не вдасться відразу ж після проведення експрес-тестування заявити, що у нас немає хворих", — сказала вона.

Читайте також: Уряд готує до наступного кроку, буде нова хвиля — лікар про карантин

Популярні відео

Також, за словами лікарки, боротьбі з епідемією заважає недотримання українцями правил ізоляції.

"Крім того, у нас недбалість і розхитаність населення. У нас, наприклад, людина, маючи ковід плюс, підробляє результати та кудись летить. Перебуваючи на самоізоляції, вважає, що необхідно ходити до супермаркету. Все залежить від ступеня особистої відповідальності та бажання взяти участь у великій роботі по боротьбі з коронавірусом", — сказала вона.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, для чого в Україні встановлюються ті чи інші заходи карантину.

Теги