Нові штрафи через маски: юрист назвав важливий нюанс

Експерт також прокоментував штрафи для підприємців, які порушують карантин вихідного дня

Нові штрафи через маски: юрист назвав важливий нюанс

Нові штрафи за відсутність медичної маски в громадських місцях, які набули чинності з 21 листопада, будуть розповсюджуватися на людей, які перебувають без маски у ліфті.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів юрист Ростислав Кравець.

На запитання, чи можна оштрафувати людину, якщо вона без маски в ліфті, юрист відповів:

"Як передбачено безпосередньо самою постановою, маски слід носити в громадських місцях. Якщо ліфт громадський, тобто громадського користування, то, звичайно, можна припустити, що маску треба носити й безпосередньо в ліфті".

Читайте також: Карантин в Україні: Гордон пояснив, як змусити людей носити маски

Популярні відео

Також Кравець прокоментував штрафи для підприємців, які працюють у суботу і неділю, попри карантин вихідного дня. За його словами, такі штрафи можна оскаржувати.

"Шанси на виграш у таких справах дуже великі. З огляду на нещодавнє рішення КСУ, яке стосувалося зарплат суддів, але, зокрема, в цьому рішенні було зазначено, що обмеження конституційних прав громадян (право на підприємницьку діяльність, на меддопомогу, на освіту тощо) без введення надзвичайного чи воєнного стану є незаконним. Тобто у Кабміну немає таких повноважень, які б давали йому безпосередню змогу обмежувати безпосередньо підприємницьку діяльність. Кабмін має право змінювати режим роботи підприємств, а не забороняти роботу. У нас Кабмін, на жаль, не зважає на норми Конституції й порушує їх. Тому шанси виграти справу в судах у підприємців є", - розповів експерт.

Читайте також: Які маски краще носити — експерт дав відповідь

Нагадаємо, штрафи за неносіння маски в громадських місцях набули чинності з 21 листопада. Штрафи будуть виписувати на місці, без суду. Розмір штрафу складе від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 грн).

Раніше лікар-епідеміолог Андрій Александрін розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", коли маска не врятує від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги