"Правда і Росія — це різні речі": генетик висловився про вакцину від COVID-19

Експерт розповів про відмінність американських і західних вакцин від російської

"Правда і Росія — це різні речі": генетик висловився про вакцину від COVID-19

Вакцини західних компаній, на відміну від російської, мають переконливі докази своєї ефективності. Про це заявив генетик Віктор Досенко в ефірі каналу "Україна 24".

"Від РФ була безапеляційна заява, що і без третьої фази їхня вакцина ефективна, перша у світі й так далі. А дві американські вакцини були введені тільки після проведення третьої фази досліджень. Їх ефективність була доведена фактами. Кожен випадок ускладнень після вакцинації детально вивчається. Щодо російської вакцини, потрібно дуже ретельно подивитися на результати, які будуть отримані", — сказав він.

Читайте також: "Йде антивакцинна кампанія": лікар розповів про проблеми з вакциною проти коронавірусу

За словами вченого, довіряти словам Росії про вакцину не варто.

"На сьогодні в Росії прийнято закон, що забороняє лікарям, які працюють з COVID, будь-яким чином коментувати ситуацію. Тільки за погодженням з владою. Уявіть собі таку ситуацію в Україні або будь-якій іншій цивілізованій країні. Так що правда і Росія — це різні речі", — зазначив він.

Читайте також: Коли вакцина проти коронавірусу з'явиться в Україні: озвучено уточнений прогноз

Популярні відео

Досенко підкреслив, що коли Україна закупить вакцину, препарат уже буде повністю готовий до масового використання.

"Коли вакцина буде закуповуватися, про експерименти вже не йтиметься. Звичайно, буде ще перевірка, додаткові дані про ефективність у різних країнах. Але це вже буде доказовий препарат на тисячах пацієнтів, з певними побічними ефектами, ефективністю і терміном дії захисту. І Pfizer, і Moderna почали свої дослідження в липні, з липня минуло більш як чотири місяці й, отримавши щеплення цією вакциною, люди не захворіли", — сказав він.

Раніше глава комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки та оборони Сергій Комісаренко назвав терміни, в які можуть бути провакциновані майже всі жителі України.

Джерело Україна 24 Теги