"Зацікавлені всі": лікар розповів, коли українців вакцинують проти коронавірусу

Сергій Комісаренко розповів, до яких вакцин більше довіри й скільки вони коштуватимуть

"Зацікавлені всі": лікар розповів, коли українців вакцинують проти коронавірусу

Вакцини проти коронавірусу можуть бути зареєстровані в Європі до кінця 2020 року. У компанії Moderna заявили, що ціна їхньої вакцини становитиме від 25 до 37 доларів.

До якої вакцини більше довіри, розповів голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки та оборони, академік НАНУ Сергій Комісаренко в ефірі каналу "Україна 24".

"Всі (західні — ред.) вакцини приблизно однакові, вони виготовляються на основі матричної РНК, яка несе в собі інформацію. Думаю, і Moderna, і BioNTech, і Pfizer приблизно однакової якості", — сказав він.

Читайте також: Російська вакцина від COVID-19 небезпечна — лікар назвав причину

Популярні відео

Експерт розповів, що ціна препарату ще може змінитися, але в розповсюдженні вакцини зацікавлені всі країни.

"Вартість вакцин буде визначатися спочатку комерційними, а потім політичними причинами. Але є ще й такий момент: потрібно вакцинувати майже все населення планети, щоб позбутися вірусу. Тому всі країни зацікавлені в тому, щоб імунізувати всі інші країни. Якщо багата країна провакцинує всіх своїх громадян, це не вбереже її від поширення вірусу, якщо в інших країнах він буде розповсюджуватися. Тому потрібно думати про те, щоб позбутися вірусу на всій планеті", — сказав він.

Читайте також: "Йде антивакцинна кампанія": лікар розповів про проблеми з вакциною проти коронавірусу

Комісаренко розповів, кого потрібно буде вакцинувати в першу чергу.

"Я думаю, що потрібно підходити з точки зору здорового глузду й гуманності. Ті, хто найбільше стикаються з вірусом, — це медичні працівники, і люди, які чутливі до інфекції. Також це люди з супутніми захворюваннями та люди похилого віку.

Перед нами стоять завдання — спершу забезпечити самою вакциною. Але дуже важливий і сам процес вакцинації, до цього потрібно ретельно підготуватися. Я думаю, що ми зможемо вакцинувати всю країну до кінця наступного року. Але потрібна вакцинальна пропаганда, тому що і в Україні, й у світі багато людей, які проти вакцинації", — сказав він.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, з якими компаніями України веде переговори про постачання майбутніх вакцин.

Джерело Україна 24 Теги