Російська вакцина від COVID-19 небезпечна — лікар назвав причину

Експерт заявив, що немає й мови про російську вакцину проти коронавірусу

Російська вакцина від COVID-19 небезпечна — лікар назвав причину

Російська вакцина проти коронавірусу може бути небезпечною для людей. Про це заявив анестезіолог Сергій Дубров в ефірі каналу "Україна 24", відповідаючи на запитання, чи радив би він купувати російську вакцину, якби вона була дешевша.

"Говорити про існування російської вакцини, я думаю, зараз ми не можемо. Будь-який лікарський препарат, в тому числі вакцина, повинен пройти основну фазу клінічних досліджень — це третя фаза. Третю фазу, як правило, до 50% препаратів не проходять якісно, не проходять успішно. Загалом у світі таких прецедентів не було, коли новий лікарський засіб реєструвався б без повноцінного клінічного дослідження. Це порушення міжнародних норм проведення досліджень і дуже небезпечно для людей, які будуть отримувати цей засіб або вакцину", — сказав він.

Читайте також: Степанов назвав терміни поставки вакцин від COVID-19 в Україну

Популярні відео

За словами лікаря, світова спільнота не отримала необхідних даних про вакцину російського виробництва.

"Повноцінні матеріали досліджень не були представлені світовій спільноті. В одному з дуже авторитетних медичних журналів було опубліковано відкритий лист, де десятки фахівців звернулися до виробника вакцини "Супутник-5" з проханням надати матеріали, вчені не отримали цю інформацію. Я б взагалі утримався від висловлювань, що вакцина "Супутник-5" або якась інша є в Російській Федерації", — заявив Дубров.

Раніше епідеміолог Андрій Александрін розповів, коли в Україні з'явиться вакцина проти COVID і як скоро вона дасть ефект.

Джерело Україна 24 Теги