Ексміністерка назвала причини, чому українці не дотримуються карантину

Зоряна Скалецька розповіла, хто винен у недотриманні карантину в Україні

Ексміністерка назвала причини, чому українці не дотримуються карантину

Недотримання карантину в Україні — це реакція людей на примус у СРСР, заявила ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька в ефірі каналу "Україна 24".

"Це питання не охорони здоров'я, а держави, це багаторічна історія, коли українським громадянам все одно. Переходити дорогу в невстановленому місці, податки не платити, до школи можна не ходити, якщо є потреба - поїхати кудись відпочити. Для наших громадян не існує правил у багатьох сферах. Думаю, що це реакція на жорсткі правила в Радянському Союзі, і зараз приблизно таке бажання показати, що нас ніхто нічого не змусить робити, і цього монстра немає", — сказала вона.

Читайте також: Карантин вихідного дня: ексміністерка розповіла, коли стане зрозуміла його ефективність

Популярні відео

Скалецька зазначила, що така поведінка українців ускладнює ситуацію.

"Але це серйозна проблема, якщо ми говоримо про громадське здоров'я. Якщо хтось, наприклад, недопив курс антибіотиків — він посилив навколо нас бактерії, і це питання, чому так роблять громадяни. Вони живуть тільки зараз і для себе? Чи ми все-таки в одній державі? Ми відчуваємо єдність тільки тоді, коли у нас революція. З карантином ми бачимо, що люди, які були за кордоном, бачили, як люди там живуть, не кидають недопалки де попало, не смітять - вони дотримуються карантину", — сказала вона.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи можливі в Україні в рамках посилення карантину такі заходи, як комендантська година і повна зупинка транспорту.

Джерело Україна 24 Теги