"Прийдемо до локдауну": лікарка пояснила, навіщо потрібно зупиняти громадський транспорт

Якщо люди не готові до свідомих щоденних обмежень, отримають суворіші обмеження, вважає фахівець

"Прийдемо до локдауну": лікарка пояснила, навіщо потрібно зупиняти громадський транспорт

Лікар-педіатр, доктор медичних наук Марина Маменко вважає, що рано чи пізно Україна прийде до необхідності тотального локдауну замість карантину вихідного дня, і насамперед потрібно буде обмежити функціонування громадського транспорту.

Про це вона сказала в ефірі каналу "Україна 24".

"Карантин вихідного дня міг би бути додатковим заходом, якби ми дійсно дотримувалися всіх інших обмежень просто впродовж п'яти днів на тиждень. Тоді можна було б додати цю позицію і, можливо, вона б спрацювала. Я знаю ставлення населення, але я знаю ситуацію зсередини, в лікарнях. Це такий психологічний конфлікт між населенням, яке ще не хворіє, і населенням, яке вже захворіло або у якого захворіли родичі", - сказала Маменко.

Читайте також: Посилення карантину: економіст пояснив, коли вводити локдаун в Україні

Популярні відео

На думку лікарки, тотальний карантин неминучий.

"Мені здається, що в певний час ми прийдемо до тотального локдауну, 2-3 тижні необхідно для того, щоб розвантажити лікарні. Якщо ми не готові до свідомих обмежень щодня, змушені будемо терпіти суворіші зовнішні обмеження", - сказала Маменко.

Читайте також: Вбивство для бізнесу - підприємці підрахували збитки від карантину вихідного дня

Лікарка вважає, що громадський транспорт несе основні ризики зараження, тому потрібно припинити його функціонування.

"Громадський транспорт - це місце, де з найбільшою ймовірністю можна отримати інфікування. Якщо на початку карантинних обмежень навесні якось намагалися водії стримувати населення, і населення було більш свідомим, то складно сказати, що є обмеження зараз. Якщо карантин буде дійсно тотальний, тобто будуть працювати тільки лікарні, аптеки і продуктові магазини, то не буде такої проблеми, хоча треба буде мобілізувати громадський транспорт для перевезення тих людей, які змушені будуть працювати", - сказала лікарка.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи можливі в Україні в рамках посилення карантину такі заходи, як комендантська година і повна зупинка транспорту.

Джерело Україна 24 Теги