Коронавірус в Україні: названі дві умови для перемоги над епідемією

Хворі мають бути під контролем держави, зазначив Іван Сорока

Коронавірус в Україні: названі дві умови для перемоги над епідемією

Епідемія коронавірусу COVID-19 в Україні не буде переможена доти, доки не з'явиться вакцина і тестування не стане масовим.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів голова Українського медичного клубу Іван Сорока.

"На жаль, епідемія не буде переможена доти, доки в Україні не з'явиться вакцина з одного боку або не будуть створені всі елементи, пов'язані зі стовідсотковим тестуванням. В Україні понад 40 млн населення, на сьогодні протестовано не більше 10%, це катастрофічно мало", - заявив він.

Читайте також: Коронавірус в Україні: лікар пояснив, чи спрацює карантин вихідного дня

Популярні відео

Експерт додав, що там, де місцева влада не дотримується умов карантину вихідного дня, "безумовно, нівелюються всі протиепідемічні моменти".

"Давайте подивимося на основну ідею карантину. Вона полягає в тому, щоб обмежити спілкування людей і не дати можливості хворим передати інфекцію іншим. На думку професійного медичного співтовариства, потрібно зробити контроль тих людей, які мають позитивний тест, для того, щоб вони мали можливість дотримуватися. Якщо у них позитивний тест, у нас повинна бути можливість виявити як мінімум всі контакти і протестувати контактних осіб. З іншого боку - треба зробити так, щоб хворі могли бути під контролем держави в контексті того, що вони не порушують карантинний режим", - розповів Сорока.

Читайте також: Вбивство для бізнесу - підприємці підрахували збитки від карантину вихідного дня

Раніше економіст Андрій Длігач в ефірі телеканалу "Україна 24" закликав ввести повний локдаун в Україні вже в грудні.

Джерело Україна 24 Теги