У НАНУ розповіли, при якій температурі буде зберігатися вакцина від коронавірусу

За словами Сергія Комісаренка, не всі вакцини вимагають для зберігання -75 градусів

У НАНУ розповіли, при якій температурі буде зберігатися вакцина від коронавірусу

Голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки і оборони, академік НАНУ Сергій Комісаренко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що не всі вакцини проти коронавірусу COVID-19, які з'являться найближчим часом, вимагають складних умов зберігання.

За його словами, Україна і низка країн не готові зберігати вакцину в умовах наднизької температури.

"Думаю, що поки немає (можливості зберігати вакцину при температурі -75 в Україні - ред.), і майже в жодній країні немає широко розвиненої мережі для зберігання таких вакцин. США готуються", - сказав академік.

Читайте також: "Ми бідна країна": в "Слузі народу" розповіли про бюджет на вакцини від COVID-19

Популярні відео

Комісаренко спрогнозував, що на ринку може з'явитися до 10 вакцин, створених за різними принципами.

"Всі вони будуть більш-менш ефективними, причому більшість цих вакцин не вимагатимуть зберігання при низьких температурах. Moderna, наприклад, пропонує -20 градусів, а не -80, а є й інші вакцини, які можна буде зберігати при температурі, як в холодильнику, +4, +5", - сказав експерт.

Читайте також: Степанов назвав терміни поставки вакцин від COVID-19 в Україну

Також Комісаренко зазначив, що для масової вакцинації Україна повинна ретельно підготуватися.

"Потрібно буде провести велику роботу щодо поширення вакцин і проведення самої вакцинації, важлива не сама вакцина, а вакцинація. Нам потрібно буде ретельно готуватися до процесу вакцинації. Для цього повинна бути задіяна вся інфраструктура, і не тільки МОЗ. Багато міністерств повинні будуть взяти участь. Наприклад, в США уряд звернувся до великих компаній, щоб допомогли з логістикою", - сказав Комісаренко.

Нагадаємо, керівник програми ЮНІСЕФ в Україні Андрій Славуцький в ефірі телеканалу "Україна 24" висловив думку, що вакцина проти коронавірусу з'явиться в Україні не раніше кінця другого кварталу 2021 року.

Джерело Україна 24 Теги