Коронавірус в Україні: лікар пояснив, чи спрацює карантин вихідного дня

Інфекціоніст розповів, коли можна буде оцінювати ефективність карантину

Коронавірус в Україні: лікар пояснив, чи спрацює карантин вихідного дня

В Україні кількість нових офіційно зареєстрованих випадків коронавірусу COVID-19 не буде збільшуватись, оскільки можливості лабораторій для тестування вичерпані. Водночас, посилення карантину є найімовірнышим сценарієм.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта, коментуючи карантин вихідного дня.

"Від самого початку ми говорили, що ефективність карантину можна буде оцінити не раніше, ніж за 10 днів від моменту введення. Фактично на кінець наступного тижня можна буде бачити, спрацьовує він чи ні. Всі теоретичні дані однак говорять про те, що, на жаль, нам доведеться посилювати заходи і все-таки вводити більш жорсткі обмеження", - зазначив він.

Читайте також: Засіб проти жорсткого локдауну – "слуга народу" про підписаний Зеленським закон

На запитання, чи є неминучим повний локдаун, лікар відповів:

"Поки що цифри, які ми бачимо, не дозволяють говорити про якісь пом'якшення. Найімовірніше, буде йти мова про запровадження жорсткіших заходів".

Популярні відео

Курпіта зазначив, що наразі "кількість випадків напевно не буде збільшуватися, оскільки вичерпані можливості лабораторної системи, і вона буде просто не в змозі виявити більшу кількість хворих".

"Але в нас є ще один показник, який стосується збільшення кількості госпіталізацій. На жаль, з урахуванням того, що епідемія прийшла в Дніпропетровську область, яка є однією з найбільш густонаселених, сподіватися на якесь диво поки що не можна", - наголосив інфекціоніст.

Читайте також: Жорсткий карантин допоможе не відразу: лікар про тонкощі локдауну

Раніше народний депутат від "Слуги народу", представник Кабміну у Верховній Раді Василь Мокан в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав умову для посилення карантину в Україні.

Джерело Україна 24 Теги