Викликають рак: українців попередили про небезпечні продукти

Цвіль на продуктах є джерелом різних токсинів

Викликають рак: українців попередили про небезпечні продукти

Українці часто недооцінюють небезпеку запліснявілих продуктів і вживають їх в їжу, відрізавши зіпсований шматок.

Лікарка-дієтологиня Інна Раїлко в ефірі телеканалу "Україна 24" попередила, що такі продукти можуть викликати рак.

"Цвіль є канцерогеном. Вже доведено, що вона викликає онкозахворювання. Треба такі продукти як хліб, горіхи, крупи обов'язково перевіряти. Якщо ви купуєте горіхи, наприклад арахіс, потрібно обов'язково прожарювати їх у духовці. Якщо купуєте хліб, перш ніж починати їсти, треба розрізати і подивитися уважно. Якщо там є грудочки, можна говорити про те, що там утворилася цвіль. Крупи також потрібно уважно переглядати, промивати, а можливо і прожарити в духовці", - розповіла Раїлко.

Читайте також: Як вибрати "правильний" мед: українцям дали поради

Популярні відео

Про небезпеку цвілі також попередила експертка з якості харчових продуктів Олена Сидоренко:

"Пліснява виробляє дуже багато різних токсинів, зокрема афлатоксини, які нам відомі дуже давно. Цвіль як грибок, який призводить до псування - це вкрай небезпечна ситуація і дуже часто споживачі або студенти, які варення вживають після того, як зняли верхній шар, недооцінюють небезпеку".

На запитання, чи можна зрізати з продуктів зіпсований пліснявою шар, експертка відповіла:

"Теоретично, якщо твердий фрукт або овочі тверді, наприклад тверді сиров'ялені ковбаси, то тверду частину 3-4 см можна зрізати і особливо після термічної обробки ще можна вживати. Але якщо вони м'які - це вже без варіантів. Мікотоксини проникають значно глибше, ніж грибки, які знаходяться на поверхні... Якщо овочі починають пліснявіти, їх треба обов'язково відокремити від основної партії... Звичайно, можна помити, видалити частину, яка зіпсувалася, якщо це наприклад картопля або морква. Після термічної обробки близько 70% афлотоксинів буде зруйновано. Але якщо це яблуко або щось м'яке, про термічну обробку не йдеться".

Читайте також: В Україні може подорожчати популярний продукт: експерт назвав умову

Сидоренко також попередила, що цвіль на продуктах може розвиватися і в холодильнику.

"Краще їй живеться при температурі + 20...+30, але 0...+5 це не та температура, при якій вона не буде розвиватися. Вона буде повільно розвиватися і псувати інші продукти", - зазначила вона.

Раніше професорка Лариса Баль-Прилипко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, чим небезпечні заморожені пельмені і вареники-напівфабрикати.

Джерело Україна 24 Теги