В Авакова підготували "сюрприз" водіям євроблях: з'явилися подробиці

Відеокамери на дорогах розпізнаватимуть авто на єврономерах

В Авакова підготували "сюрприз" водіям євроблях: з'явилися подробиці

Система автоматичної відеофіксації порушень ПДР в Україні навчилася розпізнавати автомобілі на єврономерах - так звані "євробляхи".

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антон Геращенко.

Читайте також: Хочуть бути хитрішими й не платити - "слуга народу" накинулася на водіїв "євроблях"

Заступник глави МВС зазначив, що після запуску автоматичної відеофіксації порушень штрафи приходять незалежно від статусу "депутатам, суддям, всім".

"Сьогодні система почала працювати з іноземними громадянами, які в'їжджають з інших країн. Прикордонники фіксують номер машини, її власника. Тепер, якщо іноземець перевищить швидкість, він теж отримує штраф. При виїзді з України його прикордонник інформує, що він повинен заплатити, і якщо не сплатить, йому заборонять в'їзд. Те саме стосуватиметься й українців, які користуються автомобілями на іноземній реєстрації, які зараз заїжджають в Україну", - пояснив він.

Популярні відео

Геращенко пообіцяв, що будуть нараховувати штрафи й тим іноземцям, "які ввозили в Україну активним чином автомобілі, на яких вони числяться".

"У такому разі, якщо цей іноземець 5 років тому ввіз 20 "євроблях", на них їздять, то він буде отримувати штрафи за всі ці "євробляхи", які числяться на його імені", - підкреслив він.

Читайте також: Розмитнення "євроблях" має бути мінімальним — Ляшко пояснив чому

Раніше Кабмін погодив проєкт постанови, що дозволяє поліції штрафувати водіїв авто на "євробляхах" на суму 8,5-17 тис. грн.

Штрафи вводяться за керування авто на іноземній реєстрації, яке своєчасно не залишило межі України, і за керування автомобілем на єврономерах не тією людиною, яка ввезла авто в Україну.

Повторне порушення протягом року передбачає позбавлення водійських прав на рік і вилучення авто.

Джерело Україна 24 Теги