Штрафи для безмасочників: у Авакова розповіли, навіщо потрібен новий закон

Антон Геращенко розповів, що написано в законі про обов'язкове носіння масок

Штрафи для безмасочників: у Авакова розповіли, навіщо потрібен новий закон

Заступник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антон Геращенко розповів в ефірі каналу "Україна 24", для чого був ухвалений закон, що вводить штрафи за неносіння маски в громадських місцях.

"Закон, який ухвалили депутати Верховної Ради та підписав президент про обов'язковість носіння масок і респіраторів у громадських місцях, необхідний найперше для захисту самих громадян. Епідемія набирає обертів, 14,5 тис. випадків зафіксовано за вчорашній день, очевидно, що їх більше, тому що не всі проходять тести, багато хто залишається вдома.

Завдання маски — мінімізувати поширення інфекції від людини, яка хворіє, але не знає про це. Якщо ви захворіли, але не знаєте про це, носіння маски для вас — можливість менше заразити людей. Те ж саме носіння маски для особи, яка не заразилася — краплі інфекції не можуть потрапити до вас в дихальні шляхи. Цей метод випробуваний десятиліттями. Масковий режим не дає 100% гарантії безпеки, але він її підвищує", — розповів він.

Читайте також: Жорсткий карантин допоможе не відразу: лікар про тонкощі локдауну

Популярні відео

Геращенко розповів, як носіння масок прописано в законі та де можна оплатити штраф.

"Для того, щоб громадян спонукати до носіння масок, введені штрафи. Вони невеликі, 255 грн за неносіння маски, але необхідні для дисципліни. Шановні громадяни, поставтеся з розумінням до цього заходу, носіть маски. Правоохоронці будуть виконувати закон у тому плані, як це написано. Там написано, що маска повинна закривати дихальні шляхи, тобто і рот, і ніс, що не носіння маски на вухах, на підборідді й так далі.

КоАП дає поліцейському право визначати, чи був факт адміністративного порушення. Але думаю, що краще не сперечатися з поліцією, а захищати своє здоров'я. Штрафи, які виносяться, ви зможете сплатити через банк або будь-який айбокс", — сказав він.

Раніше колишній народний депутат України, колишній в.о. глави державної екологічної інспекції Єгор Фірсов розповів, чому краще носити багаторазові маски.

Джерело Україна 24 Теги