Які маски краще носити — експерт дав відповідь

Єгор Фірсов розповів про екологічність різних видів масок і про проблему з медичними відходами

Які маски краще носити — експерт дав відповідь

Про те, що багаторазові маски екологічніші, розповів колишній народний депутат України, колишній в.о. голови державної екологічної інспекції Єгор Фірсов в ефірі каналу "Україна 24".

"Відповідальні громадяни, які розуміють, що таке COVID, здатні забезпечити себе масками, це нескладно. Саморобні маски можна використовувати, і я б радив використовувати багаторазові маски, тому що одноразові дуже неекологічні. Вони будуть розкладатися довго, через сто років вони лежатимуть, якщо їх не переробити", — сказав він.

Читайте також: Треба вводити відповідальність — лікарка жорстко висловилася про заклики не носити маски

Популярні відео

За словами Фірсова, в Україні є велика проблема з утилізацією одноразових масок та інших медичних відходів.

"Одне ліжко-місце генерує від 2 до 10 кг сміття. Це не тільки маски, це шприци, таблетки, те, що використовується, коли беруть кров, і так далі. Це все потрапляє в клас особливо небезпечного (сміття - ред.), воно може бути заражене коронавірусом, СНІДом, туберкульозом і т.ін. У чому полягає проблема — в їх утилізації. Вони генеруються тоннами, і їх ніхто не утилізує. Щотижня ми бачимо затримання СБУ, коли медустанова вивозить і викидає відходи просто неба. Це все знаходять і в посадках, і в інших місцях.

У міністерстві екології потрібно терміново перевірити утилізаторів, у яких є ліцензії, і розробити план, тому що через півроку, через рік ми отримаємо тисячі нелегальних звалищ медичних відходів", — сказав він.

Раніше депутат від фракції "Слуга народу" Денис Монастирський прокоментував законопроєкт про штрафи за неносіння масок, який 19 листопада підписав президент Володимир Зеленський.

Джерело Україна 24 Теги