Жорсткий карантин допоможе не відразу: лікар про тонкощі локдауну

Андрій Алферов розповів, чи ефективний повний локдаун і чи допоможе вакцина зняти обмеження

Жорсткий карантин допоможе не відразу: лікар про тонкощі локдауну

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, що карантин вихідного дня — це тільки підготовка, і Кабмін планує ввести повний локдаун в Україні. Чи є в цьому сенс, розповів інфекціоніст Андрій Алфьоров в ефірі каналу "Україна 24".

"З медичної точки зору розглядати це як підготовку я не бачу сенсу. Або вводити повний локдаун, або не вводити. Якісь напівзаходи тут зовсім недоречні. Якщо говорити в медичному плані, повний локдаун зменшить навантаження на систему охорони здоров'я та й то не відразу, а через кілька тижнів після локдауну", — сказав він.

Читайте також: Засіб проти жорсткого локдауну – "слуга народу" про підписаний Зеленським закон

 

Популярні відео

Також Алфьоров відповів на запитання, чи можна з появою вакцини від коронавірусу скасовувати карантин.

"Абсолютно ні. Я дуже сумніваюся, що це буде та вакцина, яка дасть 100%-й імунітет і назавжди. По-друге, я сумніваюся, що ця вакцина діятиме після першої дози. Майже всі відомі потенційні вакцини мають першу і другу дозу, і тільки після другої почне вироблятися імунітет.

Не факт, що він (імунітет — ред.) виробиться у всіх, кому ввели вакцину; не факт, що він збережеться на довгий час. Крім того, скільки людей потрібно охопити, щоб з'явився такий-сякий колективний імунітет? Тому поява вакцини не зможе зняти повністю карантинні обмеження", — сказав він.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов назвав терміни поставки вакцин від COVID-19 в Україну.

Джерело Україна 24 Теги