Будуть конфліктні ситуації — юрист про нові штрафи через маски

Адвокат розповів, чи можна оскаржити нові штрафи за відсутність маски

Будуть конфліктні ситуації — юрист про нові штрафи через маски

Президент Володимир Зеленський підписав закон про штрафи за неносіння маски в громадських місцях. Як діятимуть ці штрафи, пояснив адвокат Сергій Бурлаков в ефірі каналу "Україна 24".

Зокрема, він відповів на запитання, чи є обов'язковими маски для дітей, якщо мати йде з ними в магазин.

"Штрафуватимуть за відсутність маски в громадських місцях. Які це місця? Мова йде про громадські споруди, будівлі, транспорт. Згадування про вулицю як про громадське місце в законі немає. Тому якщо мама з дітьми піде в магазин без маски, то її оштрафують. А що стосується неповнолітніх дітей, то їх не будуть штрафувати. Але запобіжні заходи не завадять по відношенню до людей, якщо не торкатися юридичної точки зору", — сказав він.

Читайте також: Карантин вихідного дня могли б не вводити — ексміністерка назвала умову

Популярні відео

За словами адвоката, шукати прийоми, щоб порушувати обмеження і не платити штраф, немає сенсу.

"Введення штрафу призведе до маси конфліктних ситуацій. Але мова не йде про те, щоб не платити штраф. Мова про те, що така проста річ, як носіння маски, може допомогти зупинити поширення вірусу. Тому мені здається, що шукати якісь хитрощі, щоб не платити штраф... Все просто — не порушувати. Невже так складно надіти маску, заходячи до кафе чи магазину? Інше питання, коли створюються умови, щоб юридичні особи порушували, і ми бачили ще навесні фактично провокації з боку правоохоронних органів. Але зараз мова йде про банальне дотримання простих заходів, які допоможуть уникнути захворювання", — сказав він.

Бурлаков додав, що штрафувати порушників можуть насамперед поліцейські. Подібні дії інших організацій, наприклад, "Муніципальної варти", можуть спричинити конфліктні ситуації.

Раніше ексміністр фінансів Олександр Данилюк пояснив, чому карантин вихідного дня може сприяти поширенню коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги