Розголос інформації про хворих на коронавірус є кримінальним злочином — адвокат

Юристка прокоментувала появу списку з нібито адресами людей у Києві, які заразилися коронавірусом

Розголос інформації про хворих на коронавірус є кримінальним злочином — адвокат

Появу в інтернеті списку з адресами людей, які нібито хворі на коронавірус, прокоментувала адвокатка Ольга Семенюк в ефірі каналу "Україна 24".

"Це, звичайно, порушення, оскільки дані про стан пацієнта — це лікарська таємниця. Ті люди, які винні у розголошенні такої інформації, можуть понести кримінальну відповідальність. Це стаття 145 КК. Я раджу людям, які опинилися в таких списках, писати заяву у поліцію про притягнення до відповідальності осіб, які допустили розголошення лікарської таємниці. Тільки якщо людина погодилася на оприлюднення свого імені та адреси, це не буде порушенням", — сказала вона.

За словами адвокатки, допустима лише інформація про загальну кількість пацієнтів у певному регіоні чи місті. Але якщо оприлюднюється прізвище або адреса — це порушення.

"Окрім притягнення до кримінальної відповідальності, людина може подати позов на лікарню. Шкода — матеріальна чи моральна — яка була заподіяна людині, має бути відшкодована. Тобто людина може вимагати матеріальної компенсації", — сказала вона.

Теги