Степанов назвав терміни поставки вакцин від COVID-19 в Україну

Міністр охорони здоров'я розповів, зі скількома компаніями Україна веде переговори про вакцину

Степанов назвав терміни поставки вакцин від COVID-19 в Україну

Україна розраховує отримати вакцину від коронавірусу в першому кварталі 2021 року. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

"Сьогодні було засідання COVAX, це глобальна ініціатива, в рамках якої ми повинні отримати для наших громадян вакцину у кількості 20% від населення, для 8 млн осіб. До 7 грудня ми повинні підписати технічні документи та будемо чекати впродовж 2021 року поставку цих вакцин.

Розраховуємо, що першу партію отримаємо в 1-му кварталі, максимум на початку 2-го. Але ми розуміємо, що вакцина має бути зареєстрована, поки такої вакцини немає", — сказав він.

Читайте також: Люди бояться — лікарка розповіла про проблему з вакцинацією від коронавірусу

Популярні відео

Також міністр повідомив, що Україна веде перемовини про вакцини з цілою низкою іноземних компаній.

"Шлях COVAX — це один зі шляхів, наша політика — що ми говоримо з усіма можливими постачальниками вакцини в Україну. Крім COVAX, ми ведемо переговори та перебуваємо на стадії підписання документів з відповідними компаніями. Це американська Moderna, поточного тижня у мене була розмова з заступником міністра охорони здоров'я США, головною темою було саме сприяння забезпечення України вакциною шляхом закупівлі вакцини Moderna, а також Pfizer, Johnson & Johnson.

Також це англійська компанія спільно з Оксфордським університетом AstraZeneca. Президент Зеленський під час візиту до Великої Британії ставив це питання як найважливіше з прем'єром Британії. І також дві китайські компанії, з якими ми ведемо переговори. Ми розуміємо, що тільки за рахунок однієї компанії не зможемо забезпечити всіх громадян України", — сказав він.

Читайте також: Україна отримає безкоштовну вакцину проти коронавірусу: з'явилися подробиці

Степанов розповів, хто отримає необхідне щеплення в першу чергу.

"Кого насамперед треба вакцинувати? Це група ризику як за ознаками здоров'я, так і за віком, за професійною ознакою — співробітники охорони здоров'я", — сказав міністр.

Раніше Степанов назвав головний показник успішності карантину в Україні.

Джерело Україна 24 Теги