Треба вводити відповідальність — лікарка жорстко висловилася про заклики не носити маски

Інфекціоністка розповіла, чому важливо носити маски та фільтрувати інформаційний простір

Треба вводити відповідальність — лікарка жорстко висловилася про заклики не носити маски

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про штрафи за відсутність маски у громадських місцях. Чи допоможуть штрафи дотриманню карантину, розповіла лікарка-інфекціоністка Євгенія Менжуліна в ефірі каналу "Україна 24"

"Завжди грошове покарання було суттєвим і до нього дослуховувалися. Щодо маскового режиму, це не наші забаганки, а світова статистика та досвід, що дистанціювання і маски знижують, а іноді й унеможливлюють ризики зараження вірусною інфекцією, причому не тільки коронавірусом. Пригадаймо історію "іспанки" (іспанський грип, у 1918-1920 роках була наймасовіша пандемія грипу в історії — ред.), коли весь світ також надягнув маски", — сказала вона.

Читайте також: Люди бояться — лікарка розповіла про проблему з вакцинацією від коронавірусу

Популярні відео

Лікарка висловилася про публічні заклики деяких людей не носити маски та не дотримуватися карантину.

"Я б ввела якусь адміністративну відповідальність. Є забагато таких форумів мамочок, які радять не вакцинуватися й так далі. Досить демократично себе поводить суспільство щодо коментарів з приводу захворювань, лікування, профілактики. Кожний "експерт", який вчора садив картоплю, сьогодні радить, як лікувати COVID. Інформаційний простір, на мою думку, треба фільтрувати й доводити до відома всіх думку фахівців, які дійсно працюють з COVID, а не людей, які постояли за 5 км біля лікарні", — сказала вона. 

Раніше епідеміологиня національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк виступила за примусову вакцинацію людей таким чином, щоб це не обмежувало їхні права.

Джерело Україна 24 Теги