Від коронавірусу можуть померти тисячі - імунолог пояснив, як максимально уникнути жертв

Лікар вважає, що потрібно виділити й обстежити групи ризику

Від коронавірусу можуть померти тисячі - імунолог пояснив, як максимально уникнути жертв

Коронавірус COVID-19 може принести десятки тисяч смертей, але кількість жертв можна знизити.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав лікар-імунолог Андрій Волянський.

Коментуючи інформацію про те, що до травня перехворіє 40% населення України, Волянський зазначив, що до цифр потрібно підходити спокійно.

"Треба підходити спокійно до будь-яких цифр, на сьогодні я припускаю, що в Україні вже перехворіло понад 10% населення, можливо, до 15%. Хоча за офіційними даними ми бачимо, що десь 1,5%", - сказав лікар.

Читайте також: Де можна захворіти на коронавірус: названо три найнебезпечніші місця

Популярні відео

Волянський розповів, яким чином можна зменшити кількість жертв коронавірусу.

"На жаль, неминучі втрати, і зрозуміло, що це десятки тисяч смертей у масштабах країни. Чи можна ці жертви знизити? Так, можна, потрібно включати деякі резерви, які на сьогодні не використані. У першу чергу це захист груп ризику, в Україні ці заходи поки не проводилися і не розроблялися.

Це неоднорідна група, це люди й старшого віку - 65 років і старше, і люди із захворюваннями різних систем різного віку - це можуть бути і діти, і дорослі, й літні. В першу чергу це хронічні захворювання в стадії загострення, наприклад, цукровий діабет, астма, захворювання серця. Це ті категорії, де летальність на порядок, на два порядки вища, ніж в інших категоріях, їх потрібно захищати. Їх потрібно хоча б виділити, обстежити, оцінити їхній сьогоднішній стан", - сказав Волянський.

Читайте також: Захист від коронавірусу: експерти оцінили користь вітамінів і цинку

Також імунолог порекомендував вакцинуватися проти грипу.

"В Україні не застосовуються живі вакцини проти грипу, в цілому вакцинація безпечна, я в будь-якому разі рекомендую вакцинувати людей у здоровому стані. Чи може це допомогти? Так, тому що нашарування вірусних інфекцій у разі зараження коронавірусом протікатиме важче", - сказав Волянський.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" лікар-хірург, ексзаступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський розповів, що розмови про вакцину від коронавірусу в Україні сьогодні є неактуальними, оскільки вже зараз у лікарнях потрібно рятувати тисячі пацієнтів, які не дочекалися щеплення.

Джерело Україна 24 Теги