"Справжній патріот України": Гордон розповів, як Віктюк перехитрив росіян

Знаменитий режисер відмовився підписувати колективний лист на підтримку агресії РФ проти України

"Справжній патріот України": Гордон розповів, як Віктюк перехитрив росіян

Знаменитий театральний режисер Роман Віктюк, який помер у Москві 17 листопада, до останніх днів залишався справжнім патріотом України.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів журналіст Дмитро Гордон.

Журналіст повідомив, що режисерові в Росії у 2014 році пропонували підписати лист на підтримку агресії проти України, але Віктюк вдався до хитрощів.

"Коли Росія забрала Крим, влізла на Донбас, всі російські діячі мистецтва почали підписувати "листи щастя" на підтримку. Це було прикро й противно. А Роман Григорович в інтерв'ю обурився - як це так? Коли йому запропонували підписати лист, він відповів: "Ви що, у мене у Львові родина, там же бандерівці, вони всіх виріжуть і до мене доберуться". Він ненавидів комуністів, радянську владу, її похідні, він все розумів", - сказав Гордон.

Читайте також: "Цього нікому ніколи не розповідав": Гордон згадав кумедну історію зі Жванецьким 

За словами журналіста, Віктюк був "справжнім патріотом України":

"Велика людина, великий режисер, блискучий наш сучасник, народжений у Львові... Він розмовляв українською завжди - навіть у Москві. Він любив батьківщину всім серцем. Він був надзвичайною людиною, дивним режисером. Без сумніву, він був великим, новатором, до нього цей стиль режисури не був притаманний нікому. Радянське театральне мистецтво стояло окремо, а він привніс туди особливий стиль - там і пластика, і музика, і сміливі теми. Це фантастика, те, що він дозволяв собі робити", - зазначив він.

Популярні відео

Гордон також поділився історією про виставу Івана Франка "Украдене щастя", яку йому розповів Віктюк.

"Олег Єфремов, керівник МХАТу, каже: "Ромо, що можна поставити до 50-річчя створення СРСР, що там у вас, у х*хлів, є?" І ось він поставив "Украдене щастя" на сцені МХАТу, 1972 рік... Його на худраді запитали - що це за спектакль іспанця ФрАнко він поставив? Він каже: це ФранкО, українець. А чому така назва - "Украдене щастя"? А тому, що в українців вкрали щастя, але коли з'явилися танки з червоними зірками - то це щастя повернулося. Він над ними знущався. І під час прем'єри - біля центрального входу величезна афіша: "До 50-річчя СРСР - "Украдене щастя". Єфремов прочитав і каже: нас всіх посадять. Роман Григорович був живою людиною, бешкетником", - розповів він.

Читайте також: Гордон "живцем поховав" знаменитого росіянина

Нагадаємо, театральний режисер Роман Віктюк помер 17 листопада на 85-у році життя в московській лікарні, куди його госпіталізували з діагнозом коронавірус.

Віктюк - народний артист України. За своє життя режисер поставив понад 250 вистав у театрах України, Литви, Латвії, Росії, Італії, США та інших країн.

Джерело Україна 24 Теги