Це шлях до надзвичайного стану — ексгенпрокурор про дії місцевої влади

Святослав Піскун прокоментував відмову деяких міст від карантину вихідного дня

Це шлях до надзвичайного стану — ексгенпрокурор про дії місцевої влади

Невиконання вказівок центральної влади на місцях може призвести до надзвичайного стану, заявив колишній генеральний прокурор України Святослав Піскун в ефірі каналу "Україна 24". Так він прокоментував відмову мерів деяких міст дотримуватися карантину вихідного дня.

"Відмова виконувати рішення Кабінету міністрів може виглядати як саботаж, і якщо це буде розвиватися і надалі, просто відмова виконувати та ніяких дій не відбувається, тобто не виносяться через своїх депутатів, представників якісь раціональні посили, щоб врегулювати ситуацію на законодавчому рівні — знаєте, куди це дорога? Це дорога до надзвичайного стану. Тому що тоді владі нічого більше не залишиться. Указ президента, і Верховна Рада голосує", — заявив він.

Читайте також: Вплив однозначно буде — економіст розповів про збитки бізнесу через карантин

Популярні відео

Піскун заявив, що просто відмова дотримуватися карантину — це неправильний метод.

"Запитайте пана Садового: йому надзвичайний стан краще, ніж карантин вихідного дня чи гірше? Звичайно, краще. До речі, надзвичайний стан введено в 10 європейських країнах. Просто сказати "ми це робити не будемо" — незаконно, але, з іншого боку, треба захистити підприємців. То дайте їм дотацію, підрахуйте збитки та відшкодуйте денну зарплату, нехай подадуть декларацію", — сказав він.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов назвав дві мети карантину вихідного дня в Україні.

Джерело Україна 24 Теги