Мирний план щодо Донбасу: дипломат назвав серйозну помилку України

Українська сторона діє "якось незграбно", вважає Костянтин Єлісєєв

Мирний план щодо Донбасу: дипломат назвав серйозну помилку України

Україна, запропонувавши учасникам "нормандської четвірки" свій план дій для досягнення миру на Донбасі, фактично денонсувала домовленості, які були досягнуті на попередніх самітах.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" дипломат Костянтин Єлісєєв.

"Були дуже високі очікування щодо зустрічей радників "нормандського формату". На жаль, єдине, чим вони завершилися - це домовленість про можливість відкриття КПВВ уздовж контактної лінії. Зокрема, це засвідчили сьогоднішні заяви МЗС Німеччини та Франції про важливість їх відкриття для того, щоб полегшити долю українців, що живуть на окупованих територіях", - сказав Єлісєєв.

Читайте також: Війна на Донбасі: в Кабміні пояснили, коли почнеться реінтеграція ОРДЛО

Популярні відео

При цьому, за словами дипломата, українська сторона представила свій план щодо Донбасу "якось незграбно", не узгодивши його із західними партнерами.

"Перед тим, як представити такі плани, треба було спочатку їх скоординувати з нашими ключовими партнерами, насамперед з Німеччиною та Францією, щоб потім разом запропонувати російській стороні як консолідовану позицію, щоб тиснути на неї. Представивши план, українська сторона денонсувала ті домовленості, які були досягнуті за підсумками останніх самітів", - наголосив він.

Читайте також: "Шість років ходимо по колу": експерт пояснив, як змусити Путіна піти з Донбасу

Нагадаємо, що 14 листопада відбулася відеоконференція радників глав держав "Нормандської четвірки". Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак представив учасникам так званий "План Кравчука", який передбачає швидку демілітаризацію ОРДЛО і проведення там місцевих виборів.

У свою чергу, глава української делегації в ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував можливі терміни завершення війни на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги