"Є межа ефективності": лікар розповів, чи всім допоможе вакцина від COVID-19

Імунолог прояснив ситуацію з ефективністю нової вакцини

"Є межа ефективності": лікар розповів, чи всім допоможе вакцина від COVID-19

Про те, що у застосуванні нових вакцин є певні ризики, розповів в ефірі каналу "Україна 24" імунолог Борис Донськой, відповідаючи на запитання, чи захистить вакцина від коронавірусу всіх, чи є такі групи, на які вона може не вплинути.

"У всіх препаратів є певна межа ефективності. Навіть якщо це давній перевірений препарат – він однак має певні обмеження в певних випадках не діє. Ось тільки ця (вакцина від коронавірусу — ред.) досить новітня штука, і в нас немає ані часу, ані можливості роками досліджувати її ефективність, в різних групах ризику – на це підуть роки. Тоді доводиться користуватися інструментом, який, як ми знаємо, ще не є оптимальним", — сказав він.

Читайте також: Імунолог розповів, коли буде готова вакцина від COVID-19

Популярні відео

При цьому лікар зазначив, що під час епідемії коронавірусу часу, щоб дочекатися остаточних даних про ефективність вакцини, не вистачає.

"Ми ще точно не знаємо, яку ефективність це щеплення матиме. Ми можемо лише сподіватися на оці первинні дані, бо якщо ми чекатимемо ще півроку для підтвердження цих даних, це щеплення вже не буде потрібне, групи ризику вже перехворіють. Тобто до літа прийдешнього року – у нас немає стільки часу. Тому доводиться обирати між не до кінця, можливо, ефективним інструментом, який має потенційні загрози, і його ефективністю", — сказав він.

Раніше лікар-хірург, ексзаступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський назвав єдині дві речи, які можуть врятувати від зараження коронавірусом.

Джерело Україна 24 Теги