З гранатою проти поліції: в Авакова відреагували на гучний інцидент у Харкові

У МВС зазначають, що в країні з'явилося багато безконтрольної зброї

З гранатою проти поліції: в Авакова відреагували на гучний інцидент у Харкові

В Україні через війну на Донбасі з'явилося багато безконтрольної зброї, щоб вилучити її, поліції знадобиться багато років.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Михайло Апостол. Він прокоментував резонансний випадок у Харкові, де чоловік, якого хотіли затримати за вирощування конопель, погрожував поліції гранатою.

"На жаль, це не поодинокі випадки. На жаль, синдром війни, яка відбувається, нікуди не подівся. Ми пам’ятаємо часи, коли був афганський синдром. На сьогодні я ще не можу сказати, що із психікою цієї особи, чи брала вона участь у бойових діях, слідство проводиться. Але, дякуючи нашим співробітникам, немає жертв", - сказав він.

Читайте також: Кишенькові крадіжки: в Авакова назвали три найнебезпечніші місця в Києві

Популярні відео

За словами Апостола, така ситуація склалася з дуже багатьох причин.

"Десь на якомусь етапі втрачений був контроль, в країні з’явилося багато зброї. Пройде ще чимало років, поки ця зброя буде вилучена. Основна причина – те, що йде війна. Колись, свого часу десь не проконтролювали ту зброю, яка з’явилася сьогодні у багатьох жителів України", - сказав радник глави МВС.

Апостол вважає, що до вирішення цієї проблеми повинно долучитися все суспільство.

"Що ми можемо зробити? Суспільство, сусіди, друзі, які знають, що в їхнього товариша, сусіда є навіть підозра на те, що в нього є зброя, гранати – потрібно терміново подзвонити в 102, щоб цю зброю вилучити. Іншого шляху на сьогодні, в принципі, немає", - наголосив він.

Читайте також: "Це було не кіно": в Авакова розповіли, як ловили небезпечну банду в Києві

Нагадаємо, у Харкові чоловік чинив опір поліції, яка прийшла до нього з обшуком. Чоловік погрожував підірвати гранату. Поліцейські вели переговори зі зловмисником кілька годин. У результаті чоловіка було затримано, гранату у нього вилучили. Тепер зловмиснику загрожує до 15 років тюремного ув'язнення або довічне позбавлення волі.

Раніше радник голови МВС Володимир Мартиненко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що рівень злочинності в Україні у порівнянні з минулим роком знизився на 20%.

Джерело Україна 24 Теги