Імунолог розповів, коли буде готова вакцина від COVID-19

Імунолог Андрій Волянський розповів, чи можна буде використовувати першу вакцину від коронавірусу в Україні

Імунолог розповів, коли буде готова вакцина від COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що для закінчення епідемії коронавірусу потрібно, щоб вакцинувалися 70% населення світу. Тим часом компанія Pfizer заявила про 90%-у готовність своєї вакцини.

Ситуацію з вакцинами прокоментував лікар-імунолог Андрій Волянський в ефірі каналу "Україна 24". Зокрема, він відповів, чи є в Україні обладнання для дотримання правил зберігання вакцини Pfizer при температурі -70С.

"На сьогодні такого обладнання в Україні немає. Але там є одна маленьке посилання — протягом 5 діб цю вакцину можна переміщати без глибокого заморожування. Тобто за 5 діб до використання можна її глибоко не заморожувати. Наскільки я розумію, мова йде про звичайну температуру для вакцин +2 ... + 8, але я можу помилятися, оскільки не бачив точних технічних даних", — сказав він.

Читайте також: Степанов сказав, коли Україна отримає вакцину від коронавірусу

Популярні відео

Експерт назвав приблизні терміни, коли вакцина з'явиться в масовому використанні.

"Якщо ми говоримо про конкретну вакцину (Pfizer - ред.), вона готова, вона вже не мінятиметься. Але потрібно набрати необхідну кількість часу після клінічних випробувань третьої фази. Я думаю, це займе 1-2 місяці й на початку 2021 року її почнуть використовувати масово", — сказав він.

Читайте також: Вакцина від COVID-19 створена, але є складність: експерт розповів про серйозну проблему

Відповідаючи на запитання, чи можлива мутація вірусу до такої міри, щоб створена вакцина виявилася марною Волянський сказав:

"Імовірність є. Але протягом 10 місяців пандемічного процесу ще не було настільки сильних мутацій в цьому вірусі, щоб вони не дозволили говорити про ефективність майбутніх вакцин. На сьогодні ще мутації не так виражені. Вони численні, але не принципові".

Раніше лікар-імунолог Олег Назар розповів, коли в Україну може потрапити створена нещодавно вакцина проти коронавірусу COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги